Bieg Piastów 2014 z Radiową Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 11:00
W Jakuszycach w piątek rozpocznie się największy narciarski bieg masowy w Polsce, czyli 38. Bieg Piastów. Kilka tysięcy tysięcy osób będzie w ciągu trzech dni fetować święto nart w Górach Izerskich. Radiowa Jedynka jak co roku będzie relacjonowała zmagania.
Audio
  • Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin o warunkach śniegowych na Polanie Jakuszyckiej (Sygnały dnia/Jedynka)
  • Zapraszamy na relacje z 38. Biegu Piastów (Jedynka)
W zeszłym roku dopisała i pogoda, i zawodnicy Jak będzie podczas 38. Biegu Piastów?
W zeszłym roku dopisała i pogoda, i zawodnicy! Jak będzie podczas 38. Biegu Piastów?Foto: bieg-piastow.pl.mat. promocyjne

W tym roku pogoda spłatała biegaczom figla. Na Polanie Jakuszyckiej śniegu jak na lekarstwo. Dlatego dystanse, na których rozgrywane będą biegi zostały znacznie skrócone.

Organizatorzy zostali zmuszeni do rezygnacji z jednej konkurencji - biegu na 30 kilometrów techniką dowolną oraz drastycznego skrócenia pozostałych, planowanych początkowo na 15, 26 i 50 km klasykiem. Według ostatnich informacji, dystanse wyniosą maksymalnie 14 km.

Dariusz Serafin, komandor Biegu Piastów uspokaja, że choć na Polanie Jakuszyckiej śniegu jest niewiele, to im bliżej Cichej Równi, tego śniegu leży więcej. Organizatorzy zwożą ten śnieg i udało się przygotować 12 kilometrów trasy na piątek, sobotę i niedzielę. - Robimy wszystko, żeby poza tym jednym biegiem na 50 kilometrów, wszystkie pozostałe rozegrać - zapewnia komandor.

Radiowa Jedynka będzie relacjonowała zmagania biegaczy na Polanie Jakuszyckiej. A oto plan naszych relacji:

Piątek 28 lutego
- "Sygnały Dnia" i "Z Kraju i ze Świata" - - - 38. Bieg Piastów. Takiej zimy nie pamięta nawet zwycięzca pierwszej edycji >>
- "Popołudnie z radiowa Jedynką" - - - 38. Bieg Piastów. Koronny dystans skrócony, ale mimo to niepewny >>>
Sobota 1 marca
- "Sygnały Dnia" - - - 38. Bieg Piastów. Realizowanie rzeczy niemożliwych jest tu na porządku dziennym >>>

- "Sobota z radiową Jedynką" - - - 38. Bieg Piastów. Mariusz Dziadkowiec-Michoń z Nagrodą Jedynki dla najlepszego Polaka >>>

- "Teren mniej zabudowany" - Legenda Biegu Piastów: tegoroczny był najtrudniejszy >>>

/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Polanie Jakuszyckiej ukradli... śnieg

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 15:11
Co prawda nieśmiało, ale zima do nas zagląda, choć na razie jest tylko w centralnej i północno-wschodniej części kraju. Na południu Polski wiosna. Spędza to sen z powiek organizatorom zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym, które w w sobotę i niedzielę odbędą się na Polanie Jakuszyckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polana Jakuszycka to fajne miejsce do biegania

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2014 09:27
W gmach Sejmu w południe zostanie otwarta wystawa Góry Izerskie - Polana Jakuszycka. Trudno to sobie wyobrazić, ale jeszcze 30 lat temu były tam jedynie łyse połacie gór. - Nie było drzew, nie było zwierząt, a i ludzi było niewielu - mówią goście Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polana Jakuszycka podbija Sejm. "Odnajdujemy polskie perełki"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 14:04
Marszałek Sejmu Ewa Kopacz otworzyła w Sejmie wystawę fotografii "Góry Izerskie - Polana Jakuszycka" zorganizowaną przez Karkonosko-Izerski Zespół Parlamentarny wraz z nadleśnictwem Świeradów. Zdaniem Juliana Gozdowskiego, komandora Biegu Piastów, to dobra okazja dla promocji regionu.
rozwiń zwiń