X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Scorsese prezentuje perełki polskiego kina w USA

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 11:27
Po nowojorskim sukcesie przeglądu polskich arcydzieł filmowych wybranych przez Martina Scorsese, który odbył się w lutym, organizatorzy - młodzi pasjonaci kina z Polski - planują kontynuować serię pokazów w USA.
Premiera filmu Andrzeja Wajdy Popiół i diament  według powieści Jerzego Andrzejewskiego. Obraz uznany został za szczytowe osiągnięcie artystyczne szkoły polskiej. Nz. Zbyszek Cybulski (L), który stworzył przejmującą postać Maćka Chełmickiego i Adam Pawlikowski (P). Warszawa, 1958 r.
Premiera filmu Andrzeja Wajdy "Popiół i diament" – według powieści Jerzego Andrzejewskiego. Obraz uznany został za szczytowe osiągnięcie artystyczne "szkoły polskiej". Nz. Zbyszek Cybulski (L), który stworzył przejmującą postać Maćka Chełmickiego i Adam Pawlikowski (P). Warszawa, 1958 r. Foto: PAP/CAF/Archiwum

Po Nowym Jorku kolejnym miejscem prezentacji, w marcu, będzie Boston, a potem przegląd wyruszy do kolejnych 10 miast amerykańskich.

Cykl projekcji "Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema" w nowojorskim Film Society of Lincoln Center gromadził po 100 osób na każdym pokazie. Zaproszeni goście zobaczyli 20 filmów po rekonstrukcji cyfrowej, między innymi "Niewinnych czarodziejów",  "Popiół i diament" i "Ziemię obiecaną" w reżyserii Andrzeja Wajdy. Wśród arcydzieł polskiego kina znalazły się też m.in. "Eroica" Andrzeja Munka, "Ostatni dzień lata" Tadeusza Konwickiego, "Krzyżacy" Aleksandra Forda i "Matka Joanna od aniołów" Jerzego Kawalerowicza, a także "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Hasa, "Barwy ochronne" Krzysztofa Zanussiego i "Przypadek" Krzysztofa Kieślowskiego.
Kultura w radiowej Jedynce >>

Gośćmi audycji będą organizatorzy przeglądu, którzy opowiedzą o tym, jak dziś nowocześnie promować polskie kino na świecie i jakie znaczenie ma rekonstrukcja cyfrowa. Dowiemy się jak doszło do realizacji "Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema" i jakie były reakcje amerykańskiej publiczności.
Usłyszymy też głos samego Martina Scorsese, który opowie o swojej fascynacji filmami Wajdy, Kieślowskiego, Hasa, Munka i innych polskich reżyserów.

Na "Rozdroża kultury" w poniedziałek 17 marca o godz. 20.19 zaprasza Joanna Sławińska.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mike Leigh: mógłbym zrobić film o każdym

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2013 18:00
- Wszystko sprowadza się do tego, że każdy z nas ma swoją historię - powiedział w radiowej Jedynce reżyser i scenarzysta Mike Leigh.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox: zawsze pociągali mnie outsiderzy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:00
- Nie czuję się świetnie w rzeczywistości, często mam ochotę zapaść się pod ziemię, albo zniknąć, czasami świat mnie przeraża. Dlatego zawsze mnie pociągali dziwni bohaterowie - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Bodo Kox otrzymał nagrodę Orły w kategorii "Odkrycie roku".
rozwiń zwiń