Laureat Nagrody im. Cybulskiego na żywo w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 07:54
Aktor Piotr Głowacki odebrał w środę Nagrodę imienia Zbyszka Cybulskiego za 2013 rok. Już dzisiaj artysta będzie gościem radiowej Jedynki.
Piotr Głowacki otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę Jacka w filmie Dziewczyna z szafy
Piotr Głowacki otrzymał Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego za rolę Jacka w filmie "Dziewczyna z szafy"Foto: PAP/Leszek Szymański

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego przyznawana jest od 1969 roku najbardziej obiecującym polskim aktorkom i aktorom młodego pokolenia. Jej pierwszym laureatem był Daniel Olbrychski.

Wywiady z ludźmi kultury w Polskim Radiu w serwisie You Tube >>>

Tegoroczny zwycięzca został doceniony został za rolę w filmie "Dziewczyna z szafy" w reżyserii Bodo Koxa. Oprócz Piotra Głowackiego nominowani byli też: Magdalena Berus, Julia Kijowska, Marta Nieradkiewicz i Dawid Ogrodnik.

Piotr Głowacki będzie gościem "Muzycznej Jedynki" w czwartek 27 marca o godz. 13.40. Na spotkanie z aktorem zaprasza Joanna Sławińska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

Sławne pary PRL, czyli tajemnice polskich celebrytów

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 10:00
Niewątpliwie do najbardziej znanej pary tamtego okresu należeli Nina Andrycz i Józef Cyrankiewicz. Sławomir Koper dużo miejsca poświęcił im już w książce "Kobiety władzy PRL”. Natomiast w "Sławnych parach PRL" przyjrzał się celebryckim związkom tamtego okresu, w tym m.in. Maryli Rodowicz i Daniela Olbrychskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox: zawsze pociągali mnie outsiderzy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:00
- Nie czuję się świetnie w rzeczywistości, często mam ochotę zapaść się pod ziemię, albo zniknąć, czasami świat mnie przeraża. Dlatego zawsze mnie pociągali dziwni bohaterowie - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Bodo Kox otrzymał nagrodę Orły w kategorii "Odkrycie roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Kijowska: moim punktem odniesienia była Sinéad O'Connor

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 07:39
- Oglądając film "Miłość" pewnie wyda się to przedziwne, ale jak patrzyłam na wywiady z nią, to dostrzegłam u niej jakąś wielką siłę konstrukcji i idei, za które daje się pokroić. A zarazem jakąś niewiarygodną delikatność, wręcz głos, który nie wychodzi na zewnątrz, tylko idzie do środka - mówiła w Jedynce Julia Kijowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego. Piotr Głowacki najlepszym młodym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2014 23:46
Wyróżnienie przyznawane jest młodym polskim aktorom, którzy "wyróżniają się wybitną indywidualnością". Artysta odebrał statuetkę podczas środowej gali w Kinie Iluzjon w Warszawie.
rozwiń zwiń