Off Plus Camera 2014 wciągnie niczym tornado

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 11:00
Anna Trzebiatowska, dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Filmu Niezależnego Off Plus Camera zdradzi w radiowej Jedynce pierwsze szczegóły programu tegorocznej edycji imprezy.
Na tegorocznym festiwalu Off Plus Camera pokazany zostanie film Mistaken for Strangers. Dokument opowiada historię zespołu The National. Film może być dobrym przygotowaniem do koncertu muzyków, którzy 9 czerwca zagrają w Warszawie.
Na tegorocznym festiwalu Off Plus Camera pokazany zostanie film "Mistaken for Strangers". Dokument opowiada historię zespołu The National. Film może być dobrym przygotowaniem do koncertu muzyków, którzy 9 czerwca zagrają w Warszawie.Foto: mat. promocyjne

Wiadomo już, że podczas 10 festiwalowych dni zobaczymy ponad 100 starannie wyselekcjonowanych tytułów. Jakie nowości szykują organizatorzy? Dowiemy się od Anny Trzebiatowskiej.

W audycji nie zabraknie recenzji premier kinowych nadchodzącego tygodnia: "Noe: wybrany przez Boga", "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", "Grand Budapest Hotel", "Stacja Warszawa".
Na "Magazyn bardzo filmowy" w piątek 28 marca o godz. 20.14 zaprasza Joanna Sławińska.

Czytaj także

Julia Kijowska: moim punktem odniesienia była Sinéad O'Connor

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 07:39
- Oglądając film "Miłość" pewnie wyda się to przedziwne, ale jak patrzyłam na wywiady z nią, to dostrzegłam u niej jakąś wielką siłę konstrukcji i idei, za które daje się pokroić. A zarazem jakąś niewiarygodną delikatność, wręcz głos, który nie wychodzi na zewnątrz, tylko idzie do środka - mówiła w Jedynce Julia Kijowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość, w której czają się demony wojny. Nowy film Kolskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 02:41
Wśród premier tego tygodnia jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów jest "Zabić bobra" Jana Jakuba Kolskiego. O czym opowiada ten, jak napisał "Hollywood Reporter", szorstki i trzymający w napięciu psychothriller?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziewczyna z szafy" Bodo Koxa wygrała festiwal w Rzymie

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 13:51
Debiut kinowy niezależnego filmowca pokonał w Wiecznym Mieście na zakończonym w niedzielę XIII Festiwal Kina Niezależnego filmy z USA, Filipin, Szwajcarii, Niemiec i Izraela i okazał się najlepszym filmem zagranicznym
rozwiń zwiń