Weekend z gwiazdą: Elektryczne Gitary Sienkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 15:50
W weekendowym cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" Kuba Sienkiewicz opowie o historii zespołu Elektryczne Gitary i zdradzi anegdoty stojące za najpopularniejszymi piosenkami grupy.
Elektryczne Gitary: (od lewej) Aleksander Korecki, Jacek Wąsowski, Jakub Sienkiewicz, Tomasz Grochowalski, Piotr Łojek, Leon Paduch
Elektryczne Gitary: (od lewej) Aleksander Korecki, Jacek Wąsowski, Jakub Sienkiewicz, Tomasz Grochowalski, Piotr Łojek, Leon Paduch Foto: Andrzej Iwańczuk/mat. prasowe

"Dzieci", "Jestem z miasta", "Człowiek z liściem", "Co ty tutaj robisz" - to tylko niektóre z przebojów jakie zawdzięczamy grupie Elektryczne Gitary. Ich piosenki znają nie tylko fani twórczości Kuby Sienkiewicza i Spółki, ale także... kinomani. Zespół nagrał bowiem albumy, które stanowią ścieżki dźwiękowe filmów: "Kiler", "Kiler-ów 2-óch" i "Kariera Nikosia Dyzmy".

Weekend z gwiazdą: Kazik, Manzarek, De Mono, Bartosiewicz - poznaj ich historie >>>

Jak wyglądała współpraca z reżyserami i aktorami? Jakie historie stoją za powstaniem i kolejnymi sukcesami Elektrycznych Gitar, a także o swojej solowej twórczości Kuba Sienkiewicz opowie słuchaczom radiowej Jedynki. Bez żadnych tajemnic!

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Wywiad Izy Żukowskiej z Kubą Sienkiewiczem zaprezentujemy 5 i 6 kwietnia w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic" w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Towarzyszyć nam będą piosenki w wykonaniu Elektrycznych Gitar i Kuby Sienkiewicza.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sienkiewicz: powinienem wybrać. Jak Komeda

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2013 16:13
- Szukałem środka między pracą lekarza i muzyka, nie umiałem zrezygnować z jednego ani drugiego, ale tak się nie powinno robić. Ostrzegam wszystkich. Ja walczyłem do końca, ale to był błąd - przyznaje Kuba Sienkiewicz (Elektryczne Gitary).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin i The Doors? "Pasują idealnie! Któż miałby to zagrać, jak nie Manzarek"

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 08:26
- Kiedy w utworze "Hyacinth House" przyszła pora na moje solo zastanawiałem się co zagrać na organach, które miały fantastyczne brzmienie. Cytat z Chopina pojawił się prosto z serca, to moja krew - opowiadał klawiszowiec The Doors w archiwalnym wywiadzie Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czesław Niemen: moim nauczycielem był Ray Charles

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2014 11:14
- Interesowałem się głównie bluesem oraz rhythm and bluesem. Ray Charles był najbardziej znaczącym przedstawicielem, jeśli chodzi o te gatunki muzyki - mówił o swoich muzycznych fascynacjach Czesław Niemen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kazik: historia "Do Ani" zaczęła się w prima aprilis

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 00:48
- Piosenka "Do Ani" powstała dużo wcześniej niż ogół słuchaczy miał okazję ją poznać. Był 1 kwietnia 1983 roku. Razem z dwoma kolegami nagrywaliśmy nie do końca poważne wersje różnych piosenek - mówił w Jedynce Kazik Staszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olek Klepacz: każda piosenka ma drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2014 16:55
- Rzeczy oczywiste są dla mnie retoryczne. Każda nasza piosenka jest podróżą w przestrzeń, która jest niewidzialna, a która stanowi kwintesencję świadomości wielu z nas - mówił wokalista Formacji Nieżywych Schabuff w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Początki De Mono - Krzywy stwierdza "nigdzie nie jadę"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2014 16:13
- Przyszedłem na próbę De Mono, by im powiedzieć, że w ogóle nie jestem zainteresowany byciem wokalistą grupy. To, co usłyszałem, zrobiło na mnie piorunujące wrażenie - wspomina swoje przystąpienie do zespołu Andrzej Krzywy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Zieliński i osobiste wyznanie, które dało tytuł płycie Skaldów

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2014 15:11
- W piosence "Harmonia świata" opowiadam o wspólnym życiu z moją żoną przez wiele, wiele lat. To mój bardzo autorski utwór. Jestem nie tylko autorem tekstu, ale i kompozytorem - mówił w radiowej Jedynce Jacek Zieliński, współtwórca zespołu Skaldowie.
rozwiń zwiń