Dziennik pokładowy - dzień 1: duszno!

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 06:50
A może to jet lag (z ang. zespół nagłej zmiany strefy czasowej)? Po 15 godzinach w powietrzu i cofnięciu wskazówek zegara o 5 godzin organizm może zwariować. Od końca świata wciąż dzieli mnie ponad 2,5 tysiąca kilometrów.
W poszukiwaniu łączności z Warszawą - Krzysztof Horwat na dachu hotelu w centrum Buenos Aires
W poszukiwaniu łączności z Warszawą - Krzysztof Horwat na dachu hotelu w centrum Buenos Aires Foto: Polskie Radio

Przystanek w Buenos Aires miał pomóc mi przyzwyczaić się do tej strefy czasowej. Ale kto by odpoczywał w stolicy Argentyny? Czasu niewiele, a do zobaczenia za dużo. Ciekawość wygrała: Plaza de Mayo, Casa Rosada, Teatr Kolumba.

Jedynka na Horn - śledź wyprawę >>>

Buenos to miasto wieżowców. Nowoczesna architektura przeplata się tu ze stylem epoki kolonialnej. Jest też port i doki z eleganckimi apartamentowcami i biurowcami wokół. W restauracjach na nabrzeżu wieczorem można zjeść słynną argentyńską wołowinę lub owoce morza. Tyle z przyjemności. Pora skupić się na najważniejszym...
Lada chwila z częścią załogi jachtu "Selma Expeditions" (Piotrem, Januszem i Jakubem) wyruszymy jeszcze dalej na południe. Zamienimy 25 stopni Celsjusza na 5, duchotę i hałas metropolii na świeży powiew znad Antarktydy i ciszę, a lekką odzież na przeciwwiatrowe kurtki.

Nie mogę się doczekać! W Ushuaia czekają na nas skipperzy "Selmy", Piotr i Krzysztof.


Krzysztof Horwat
Polskie Radio Program 1


Czytaj także

Z radiową Jedynką wokół Przylądka Horn

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2014 18:18
Reporter radiowej Jedynki, Krzysztof Horwat, jako jeden z załogantów polskiego jachtu "Selma Expeditions", zamierza opłynąć owiany złą sławą przylądek, a jeśli szczęście dopisze, postawić stopę na skałach Hornu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jedynka na Horn. Ekstremalna wyprawa na koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 09:10
- Przylądek Horn pochłonął tysiące istnień ludzkich. Mam jednak nadzieję, że z doświadczoną załogą jachtu "Selma Expeditions" uda nam się nawet postawić stopę na jego skałach - powiedział reporter Jedynki Krzysztof Horwat, który już w sobotę 5 kwietnia wyruszy w rejs wokół owianego złą sławą i budzącego respekt regionu.
rozwiń zwiń