Wyznanie Kory i Maanamu nie traci siły rażenia!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 22:02
Piosenka "Kocham Cię kochanie moje" ponownie znalazła się na pierwszym miejscu listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki".
Kora i Marek Jackowscy podczas koncertu zespołu Maanam (1985)
Kora i Marek Jackowscy podczas koncertu zespołu Maanam (1985)Foto: PAP/CAf-archiwum

Wydana na singlu w 1983 roku ballada okazała się jednym z największych przebojów Maanamu. Piosenka cieszy się również ogromnym uznaniem wśród słuchaczy Jedynki, którzy po raz drugi z rzędu oddali na nią najwięcej głosów.

Podszyty miłością jest również utwór, który znalazł się na miejscu drugim. To pochodzący z 1960 roku "It's now or never" króla rock 'n' rolla, Elvisa Presleya.

Miejsce numer trzy to natomiast "10 w skali Beauforta" – jeden z największych przebojów Krzysztofa Klenczona.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1.polskieradio.pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151, poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w każdą sobotę po godz. 20.00 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

''

pg

Czytaj także

Ania Wyszkoni: praca nad płytą "Marek Jackowski" była piękna i radosna

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 15:19
- Marek Jackowski marzył, żeby wrócić na scenę i dać jeszcze ludziom coś od siebie. Bardzo emocjonalnie podchodził do tej płyty i starannie dobierał sobie gości. Czuję się zaszczycona, że mogłam się wśród nich znaleźć - mówiła w Jedynce Ania Wyszkoni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezapomniany koncert Maanamu: duet Kory i Marka Niedźwieckiego

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2013 11:00
- Koncert był genialny mimo tego, że Kora była przeziębiona. Żartowaliśmy, że zaśpiewam z nią w duecie. Przed "Luciolą" wywołała mnie na scenę i już nie było wyjścia… - opowiada Marek Niedźwiecki, wspominając koncert Maanamu z okazji 40-lecia Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Milo Kurtis: całe życie kibicowałem Maanamowi

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 15:00
- W 1975 roku Marek Jackowski odszedł z grupu Osjan i zadzwonił do mnie z propozycją założenia nowej kapeli. Dał nam nazwę Sensacyjna Grupa Okazjonalna, a później zmienił na Maanam, co było odwołaniem do naszych imion - wspominał Milo Kurtis w Jedynce.
rozwiń zwiń