X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wielkanoc w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2014 23:00
Pierwszy Program Polskiego Radia w okresie świąt Wielkanocy zaprasza słuchaczy do radioodbiorników. Przygotowaliśmy dla Państwa wyjątkowe audycje, w których - spotkania z artystami, mistrzami z Soczi, a także słuchowiska teatralne w tym "Krzyż Chrystusa” - misterium Karola Wojtyły.
Wielkanoc w radiowej Jedynce
Foto: sxc.hu

18 kwietnia - Wielki Piątek
W Wielki Piątek w "Wieczorze z Jedynką” zapraszamy na relacje z Centralnej Drogi Krzyżowej, która tradycyjnie jak co rok przejdzie ulicami Warszawy. Procesja z krzyżem wyruszy sprzed kościoła św. Anny na Krakowskim Przedmieściu i przejdzie ulicami: Krakowskie Przedmieście - Królewska - pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego - Wierzbowa - pl. Teatralny - ul. Senatorska - ul. Miodowa - Krakowskie Przedmieście - kościół akademicki św. Anny. Drogę krzyżową poprowadzi kardynał Kazimierz Nycz. W studiu Jedynki to wydarzenie komentować będą Wiesław Molak, ks. Krzysztof Ołdakowski i  ksiądz Waldemar Cisło.
W piątkowy wieczór tuż po godzinie 23.00 - Teatr Polskiego Radia przedstawi "Crux Christi” - jedno z czterech misteriów paraliturgicznych jakie Karol Wojtyła, jeszcze jako wikary w krakowskim kościele św. Floriana, skomponował i wystawił ze studentami w 1950 roku. Słuchowisko, jakie nadamy w Wielki Piątek w Polskim Radiu ma walor absolutnie unikatowy i pionierski zarazem - nikt dotychczas nie zaadaptował tekstu Karola Wojtyły, zawierającego jego wyjątkowe przemyślenia na temat Tajemnicy Odkupienia, na użytek radia. Słuchowisko zrealizowano pod kierownictwem muzycznym Marcina Bornusa-Szczycińskiego, wykładowcy śpiewu liturgicznego, organisty i założyciela Zespołu Muzyki Dawnej Bornus Consort, który to zespół  wykonuje wszystkie śpiewy (ze specjalnym udziałem Antoniny Krzysztoń).

Wcześniej zapraszamy na rozmowę z jedynymi żyjącymi uczestnikami misteriów wojtyłowych - Teresą Rybicką i Stanisławem Abrahamowiczem. Opowiedzą jak doszło do realizacji tego pomysłu, jak przebiegało jego oryginalne wykonanie i jak zostało przyjęte przez wiernych w kościele.

>>> Karol Wojtyła i jego "Crux Christi"
19 kwietnia - WIELKA SOBOTA

Od północy do godz. 3.00 Małgorzata Kownacka i ks. Krzysztof Ołdakowski będą szukać odpowiedzi na pytanie: czy te święta mogą inspirować do duchowego odrodzenia? Zapraszamy na noc Pasyjną z radiową Jedynką.

>>> Jak ważna jest Wielkanoc w życiu każdego z nas

W wielkanocnym cyklu Jedynki "Bez Tajemnic” pod hasłem "Baby Wielkanocne" w Wielką Sobotę Jedynka zaprasza na spotkanie z Magdą Umer.

Wielkanocną refleksję wspomoże słuchowisko teatralne, na które zapraszamy  o 17.14. Teatr Polskiego Radia przedstawi "Chleb rzucony umarłym” Bogdana Wojdowskiego w adaptacji i reżyserii Waldemara Modestowicza.
Tuż przed północą o 23.30 Katarzyna Kobylecka zaprasza na "Naukowy zawrót głowy”. W audycji spotkanie z dr Kamilą Baraniecką-Olszewską, etnologiem, której zainteresowania badawcze skupiają się wokół form ekspresji religijnej. Porozmawiamy o współczesnych misteriach męki Pańskiej okiem antropologa religii.

20 kwietnia - NIEDZIELA WIELKANOCNA
W wielkanocnym cyklu "Bez Tajemnic” pod hasłem "Baby Wielkanocne" w Wielką Niedzielę Jedynka zaprasza na spotkanie z Izabelą Skrybant, piosenkarką, wokalistką zespołu Tercet Egzotyczny.
O 22.10 w audycji "Spotkanie z mistrzem” gościem Magdy Mikołajczuk będzie Urszula Kozioł - poetka, pisarka, dramatopisarka. Niedawno wydała nowy tomik wierszy.
Krzysztof Kuzak z Redakcji Sportowej o 22.35 zaprasza na spotkanie z mistrzem olimpijskim Zbigniewem Bródką, który opowie o świętach w klimacie "Chłopów” Reymonta - złoty medalista z Soczi mieszka w Domaniewicach, które leżą niedaleko wsi Lipce, gdzie toczyła się akcja powieści Reymonta.
21 kwietnia - PONIEDZIAŁEK  WIELKANOCNY
W wielkanocnym cyklu "Bez Tajemnic” pod hasłem "Baby Wielkanocne" w wielkanocny poniedziałek Jedynka zaprasza na spotkanie z Gabą Kulką.
O 17.14 zapraszamy do Teatru Polskiego Radia na słuchowisko - "Intermezzo na windę, psa i roletę bramną” Vojislava Hornhefe w reż.  Waldemara Modestowicza.
Tuż po 21.30 Katarzyna Jankowska zaprasza na "Naukowy zawrót głowy". W audycji o symbolice roślin Wielkanocy. Opowiemy o palmach, którymi witano Jezusa w Jerozolimie, trzcinie użytej do biczowania czy roślinie, z której zrobiono koronę cierniową  oraz ziarnach pyłku znalezionego na całunie turyńskim. O roślinach i ich symbolice opowie dr Halina Galera z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.
O 22.10 Sylwia Urban z Redakcji Sportowej zaprasza na spotkanie z Andrzejem Kucharem i Tomaszem Kucharem - ojcem i synem, którzy przez cale życie związani są ze sportem, ale zajmują się bardzo różniącymi się od siebie dyscyplinami. Ojciec to znakomity trener koszykówki, a obecnie udziałowiec piłkarskiego klubu - Lechii Gdańsk. Tomasz Kuchar to jeden z najlepszych w Polsce kierowców rajdowych.

Zobacz więcej na temat: Karol Wojtyła Wielkanoc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Karol Wojtyła i jego "Crux Christi"

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 08:00
W Wielki Piątek po godz. 23 zapraszamy na słuchowisko autorstwa Karola Wojtyły. Przyszły papież Jan Paweł II napisał je i wystawił w 1950 roku. Wcześniej, o 22.35 zapraszamy na rozmowy z uczestnikami pierwszej realizacji nabożeństwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ważna jest Wielkanoc w życiu każdego z nas

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 16:22
Na Wielkanoc czekają wszyscy - wierzący, sceptycy, agnostycy. Czy te święta mogą inspirować do duchowego odrodzenia? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć odpowiedź w Pasyjnej nocy z radiową Jedynką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka Sobota: Chrystus zstąpił do piekieł

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 23:37
- Jezus Chrystus zszedł do tej krainy umarłych żeby zanieść nadzieję wszystkim ludziom, tym, którzy przed nim odeszli z tego świata, ale też tym, którzy przyjdą po nim – wyjaśniał znaczenie Wielkiej Soboty ks. Krzysztof Ołdakowski.
rozwiń zwiń