Zbigniew Brzeziński o Janie Karskim

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2014 19:40
24 kwietnia mija 100. rocznica urodzin Jana Karskiego. W "Sygnałach dnia" wywiad ze Zbigniewem Brzezińskim, amerykańskim politologiem polskiego pochodzenia, byłym doradcą prezydenta Cartera d/s bezpieczeństwa narodowego.
Zbigniew Brzeziński
Zbigniew BrzezińskiFoto: prezydent.pl

Jan Karski był kurierem i emisariuszem władz Polskiego Państwa Podziemnego, świadkiem Holokaustu. Za swoją działalność został odznaczony najwyższymi odznaczeniami państwowymi - polskim Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności. Rok 2014 został przez Sejm ustanowiony Rokiem Jana Karskiego.

Książka Jana Karskiego na antenie radiowej Jedynki >>>

Oficjalnie w księgach jest zapisane, że Jan Karski urodził się 24 kwietnia. Jednak on sam, a później jego rodzina, twierdzili, że właściwą datą jest 24 czerwca, zaś data kwietniowa została błędnie wpisana przez carskiego urzędnika.

JAN KARSKI W RADIACH WOLNOŚCI>>>

Od 18 do 24 kwietnia (ze świąteczną przerwą) w "Sygnałach dnia" i w "Popołudniu z radiową Jedynką" nadawaliśmy cykl audycji, w których wspominana była działalność Jana Karskiego.

100. urodziny Jana Karskiego >>>

Do słuchania rozmowy ze Zbigniewem Brzezińskim zapraszamy do "Sygnałów dnia" ok godz. 7.50.

Czytaj także

Od dyplomaty do bohaterskiego kuriera. Jan Karski

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 06:22
Jan Karski znów na półkach księgarskich. Wznowiona została jego akademicka praca "Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-1945. Od Wersalu do Jałty".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eugeniusz Smolar: Jan Karski wyróżniał się empatią

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 19:34
- Wykazał się osobistym zaangażowaniem wobec ludzi ginących - powiedział w radiowej Jedynce dyrektor Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. W czwartek 24 kwietnia minie 100. rocznica urodzin Jana Karskiego, byłego oficera Polskiego Państwa Podziemnego, który jako pierwszy naoczny świadek zaalarmował Zachód o zbrodni Holokaustu.
rozwiń zwiń