X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Weekend z gwiazdą: Krzesimir Dębski i jego muzyka

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2014 17:04
Wybitny polski kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny będzie bohaterem kolejnego wydania weekendowego cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic".
Krzesimir Dębski
Krzesimir Dębski Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Krzesimir Dębski tworzy muzykę filmową, teatralną i eksperymentalną. Skomponował ok. pięćdziesięciu utworów symfonicznych i kameralnych, muzykę do sztuk teatralnych oraz utwory dla dzieci.

Jest twórcą muzyki do wielu filmów fabularnych, m.in.: "Kingsajz", "Ogniem i mieczem", "W pustyni i w puszczy", "Stara Baśń", "1920 Bitwa Warszawska" i seriali telewizyjnych ("Klan", "Złotopolscy", "Na dobre i na złe", "Sfora", "Na Wspólnej", "Ranczo").

Jego piosenki wykonują tacy artyści, jak: Krzysztof Antkowiak, Artur Gadowski, Edyta Górniak, Anna Jurksztowicz, Kayah, Beata Kozidrak, Grażyna Łobaszewska, Ryszard Rynkowski, Stanisław Soyka, Zdzisława Sośnicka, Mieczysław Szcześniak. Często też współpracował z tekściarzem Jackiem Cyganem.

Bez tajemnic: Umer, Kulka, Turnau, Skawiński, Niemen o sobie >>>

W Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" Krzesimir Dębski opowie zarówno o swojej muzyce filmowej oraz o kompozycjach, które sam określa jako muzyka współczesna. Usłyszymy też utwory jego autorstwa.

Rozmowy z Krzesimirem Dębskim w cyklu "Bez tajemnic" zaprezentujemy w Jedynce w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę 26 kwietnia (co godzinę od 11.55 do 20.55) i w niedzielę 27 kwietnia (od 10.55 do 20.55). Z Krzesimirem Dębskim będzie rozmawiał Zbigniew Krajewski. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Cygan: zamiast "Dumki na dwa serca" mogła być katastrofa

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2013 17:14
- Nagrywaliśmy tę piosenkę pod ogromną presją. Film "Ogniem i mieczem" był już gotowy, ale nie było do końca pewne czy reżyser Jerzy Hoffman zaakceptuje nasz utwór - mówił w Jedynce Jacek Cygan, bohater cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka: Niemen nie bał się powagi

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 14:40
- Nie obawiał się, że śpiewany przez niego wiersz jest zbyt poważny, być może nawet patetyczny - wspominał Stanisław Soyka jednego z najlepszych współczesnych polskich muzyków w kolejnym odcinku cyklu Miesiąc Czesława Niemena w "Muzycznej Jedynce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grzegorz Turnau: wyemigrowałem muzycznie z Krakowa

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2014 18:13
- Moja krakowskość jest gruntem i fundamentem. Nie jest jednak jedyną rzeczywistością - powiedział w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" pochodzący z Krakowa kompozytor, wokalista i poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kayah: lubię podróżować uchem po mapie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 20:10
- Transoriental Orchestra to projekt, który nie rokował komercyjnych sukcesów. Natomiast okazało się, że ludzi, którzy - tak jak ja - lubią podróżować uchem po mapie, nie brakuje. Być może nie mogą sobie pozwolić na podróże po świecie, ale na płytę już tak. Wspólnie więc podróżujemy - mówiła w radiowej Jedynce Kayah.
rozwiń zwiń