Weekend z gwiazdą: wszystkie projekty Roberta Jansona

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2014 10:00
W najbliższej odsłonie Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic" poznamy historie powstania utworów, które na stałe wpisały się na listę najważniejszych polskich piosenek.
Audio
  • Weekend z gwiazdą: Robert Janson i jego przeboje (Jedynka)
Robert Janson w radiowej Jedynce
Robert Janson w radiowej JedynceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kompozytor, gitarzysta, wokalista i aranże, lider zespołu Varius Manx opowie o swojej twórczości w czasie weekendowego spotkania ze słuchaczami radiowej Jedynki.

Robert Janson jest autorem takich przebojów jak "Małe szczęścia", "Itaka", "Ruchome piaski" czy "Orła cień", a także nagrodzonej Grand Prix Festiwalu w Sopocie piosenki "Zanim zrozumiesz".

W radiowej Jedynce porozmawiamy także o muzyce, którą Robert Janson napisał do filmów "Młode wilki" i "Nocne graffiti" oraz jego twórczości solowej. Usłyszymy także anegdoty i opowieści dotyczące współpracy muzyka z Marylą Rodowicz, Agnieszką Włodarczyk i zespołem De Su.

A jakie zawodowe wyzwania związały Roberta Jansona z osobą Jana Pawła II?

Rozmowę z Robertem Jansonem z cyklu "Bez tajemnic" zaprezentujemy w Jedynce w kilkunastu fragmentach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Z muzykiem rozmawiał będzie Zbigniew Krajewski, a towarzyszyć nam będzie muzyka bohatera weekendu z gwiazdą.

(asz)

Czytaj także

Anita Lipnicka: nigdy nie chciałam być gwiazdą

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 21:07
- Natomiast bardzo chciałam śpiewać. Potrzeba wyrażenia siebie była moją motywacją. Muzyka była moją niszą - powiedziała piosenkarka Anita Lipnicka w cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Janson: na nowej płycie Varius Manx nie chcemy uciekać od żywiołu

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 07:32
- Staramy się łączyć nowe trendy z tym co zawsze charakteryzowało nasz zespół. Mam nadzieję, że uda nam się osiągnąć złoty środek, ale bez uciekania zanadto w ten, jak ja to nazywam, plastik - mówił w Jedynce o nowej płycie Varius Manx lider zespołu, Robert Janson.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Szczepanik: poezja Jana Pawła II jest bardzo melodyjna

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2014 15:45
- Do pięknych tekstów głos sam się układa - powiedział w radiowej Jedynce wokalista zespołu Pectus Tomasz Szczepanik, który wziął udział w nagraniu płyty "Miłość mi wszystko wyjaśniła".
rozwiń zwiń