Bryll i Radziwiłowicz o wolności

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2014 18:04
Jakie są jej cienie i blaski? Czy szukanie wolności w czasach niewoli było bardziej twórcze niż w czasach popkultury? W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja w radiowej Jedynce rozmawiać będą na ten temat aktor i poeta.
Jerzy Radziwiłowicz
Jerzy RadziwiłowiczFoto: Andrzej Szozda/PR

Jaką odpowiedź na te pytania daje sztuka - twórczość literacka i teatralna? I czy stanowi pomoc w rozwiązaniu współczesnych dylematów polskiego inteligenta?

Zapraszamy do słuchania audycji, której gośćmi będą Jerzy Radziwiłowicz i Ernest Bryll. Na spotkanie w sobotę 3 maja o godz. 10.05 zaprasza Przemysław Szubartowicz.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Opania nie chciał wspierać kłamstwa"

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2012 09:27
Czy aktorzy powinni siedzieć cicho i tylko grać, czy też mają prawo zabierać głos? Dlaczego ich wypowiedzi wywołują wrogość? Jerzy Radziwiłowicz skomentował dla nas przypadki Mariana Opani i Macieja Stuhra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radziwiłowicz: psychoterapeuta? Czemu nie, przyjemna funkcja

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 15:00
Niezapomniany Mateusz Birkut z "Człowieka z marmuru", aktor Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego i Konrada Swinarskiego, a ostatnio psychoterapeuta Andrzej w serialu "Bez tajemnic". Bohaterem "Spotkania z mistrzem" był Jerzy Radziwiłowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prońko: nie sądziliśmy, że "Kolęda Nocka" to będzie spektakl przełomowy

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2013 10:50
- To było mocne przedstawienie. Zdawaliśmy sobie sprawę z treści i pewnie każdy miał obawy, ale głośno ich nikt nie artykułował. Ja miałam świadomość, że to może być koniec mojej pracy - opowiada Krystyna Prońko w radiowej Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do poety przychodzi duch... Bryll: nie przeganiam, to moi koledzy

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2014 21:30
- Miałem może bliższych kolegów, ale to ci przyszli do mnie - mówił w radiowej Jedynce Ernest Bryll. Książka i płyta "Duchy poetów" przywołują jego spotkania z poetami, którzy tak mocno zapisali się w pamięci pisarza, że po latach powrócili w jego snach.
rozwiń zwiń