X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studencki Teatr Satyryków - historia kompletna

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 11:12
Ich dewizą była hasło Andrzeja Jareckiego "Nam nie jest wszystko jedno", a hymnem – "Okularnicy" Agnieszki Osieckiej i Jarosława Abramowa. Minęło właśnie 60 lat od pierwszej premiery STS. W niedzielny wieczór przypomnimy historię tego niezwykłego kabaretu.
Audio
  • Na "Kulturę w radiowej Jedynce" zaprasza Magda Mikołajczuk
Fragment jednego ze spektakli Studenckiego Teatru Satyryków z udziałem m.in. Krzysztofa Kowalewskiego (2P) i Ryszarda Pracza
Fragment jednego ze spektakli Studenckiego Teatru Satyryków z udziałem m.in. Krzysztofa Kowalewskiego (2P) i Ryszarda PraczaFoto: PAP/CAF/Ireneusz Radkiewicz

Studencki Teatr Satyryków był to amatorski kabaret polityczny, który działał w latach 1954-1975. Tworzyli go głównie studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Była to jedna z najciekawszych inicjatyw artystycznych w latach PRL-u.

Gośćmi naszej audycji będą Janusz Kowalczyk i Paweł Szlachetko, autorzy właśnie wydanej książki "STS - tu wszystko się zaczęło".

Na "Kulturę w radiowej Jedynce" w niedzielę 4 maja po godz. 20.00 zaprasza Magda Mikołajczuk.

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studencki Teatr Satyryków. "Myślenie ma kolosalną przyszłość"

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2014 08:00
- STS powstał, ponieważ jego twórcy nie mogli założyć gazety. To była jedyna droga wypowiedzi dostępna młodym ludziom. Władza myślała: cóż nam mogą zrobić amatorzy... - mówił o założonym 60 lat temu STS-ie Paweł Szlachetko, badacz tego fenomenu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studencki Teatr Satyryków - zbuntowani zetempowcy

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 06:00
- Czasy były takie, jakie były i mieliśmy do wyboru: albo nie robić nic, albo robić to, co wtedy można było - mówił Andrzej Jarecki twórca Studenckiego Teatru Satyryków. - Myśmy łapali władzę, polityków za słowo.
rozwiń zwiń