Andrzej Korzyński: "ojciec" Franka Kimono w "Bez tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 14:47
W ten weekend bohaterem cyklu w radiowej Jedynce będzie Andrzej Korzyński, kompozytor, aranżer, organista i pianista. Twórca postaci Franka Kimono i autor słów przeboju disco polo "Mydełko Fa".
Audio
  • Andrzej Korzyński: "ojciec" Franka Kimono w "Bez tajemnic" (Jedynka)
Andrzej Korzyński
Andrzej KorzyńskiFoto: Andrzej Gralewski/PR

W audycji pojawią się różnego rodzaju anegdoty, opowieści i wspomnienia o współpracy m.in. z Violettą Villas czy Piotrem Fronczewskim. W 1965 Andrzej Korzyński wspólnie z Mateuszem Święcickim i Witoldem Pogranicznym założył Radiowe Studio "Rytm". Gościa radiowej Jedynki poprosimy o garść wspomnień z tego okresu.

Odwiedź kanał muzyczny Polskiego Radia na YouTube >>>

Weekend z gwiazdą : Sienkiewicz, Drupi, Lipnicka, Manzarek, Turnau i in. o sobie >>>

Andrzej Korzyński współpracował z wieloma słynnymi reżyserami, w tym z Andrzejem Wajdą i Andrzejem Żuławskim. Jest kompozytorem muzyki do wielu filmów - cyklu przygód Pana Kleksa, "Człowieka z marmuru", "Człowieka z żelaza",  "Szamanki", "Wielkiego Szu", czy "Tygrysów Europy".

Spotkanie Andrzejem Korzyńskim w ramach cyklu "Bez tajemnic" zaprezentujemy w Jedynce w kilkunastu odsłonach przez całą sobotę (co godzinę od 11.55 do 20.55) i niedzielę (od 10.55 do 20.55). Z muzykiem rozmawiała będzie Maria Szabłowska, nie zabraknie również jego muzyki.

(ag, pg)

Czytaj także

Przez "Mydełko Fa” został ojcem disco polo

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 13:49
Andrzej Korzyński to wybitny kompozytor muzyki filmowej. Pracował m.in. z Andrzejem Wajdą i Andrzejem Żuławskim, ale jego najpopularniejszy utwór to... przebój dyskotek z początku lat 90. – A to miał być zwyczajny żart – mówił artysta w "Leniwej niedzieli”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Korzyński zmienił życie Piotra Szczepanika

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 13:59
Andrzej Korzyński, kompozytor filmowy, teatralny, twórca ponad stu przebojów, ale również "ojciec i matka" Franka Kimono i prekursor disco polo. Przyznaje, że twórcą muzyki popularnej stał się przez przypadek. Wylansował też kilku znanych artystów.
rozwiń zwiń