Sprawdź swoją wiedzę na temat Europy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 15:14
Gośćmi "Sygnałów dnia" w sobotę 10 mają będą dziennikarka TVP Beata Tadla oraz Conrado Moreno, uczestnicy "Wielkiego Testu o Europie”. Program Pierwszy Polskiego Radia jest patronem medialnym wydarzenia.
Beata Tadla
Beata TadlaFoto: Redakcja Lata z Radiem

Jaka piosenka była hitem list przebojów wiosną 2004 roku, gdy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej? Kiedy po raz pierwszy mogliśmy wyjechać za granicę bez paszportu? Jak przez 10 lat zmieniło się życie każdego z nas i regiony, w których mieszkamy?

W 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej będzie można znaleźć odpowiedź podczas widowiska pt. "Wielki Test o Europie”. 12 maja, o godz. 20:25, na pytania w studiu Jedynki TVP odpowiadać będą polscy artyści, sportowcy, dziennikarze, politycy oraz cudzoziemcy, którzy swe losy związali z Polską.

Wystąpią m.in. aktorzy kultowego serialu "Ranczo”: Paweł Królikowski, Bogdan Kalus, Elżbieta Romanowska, Piotr Pęgowski, a także Agnieszka Więdłocha, Grażyna Szapołowska, Ewa Kasprzyk i Dawid Kwiatkowski. Z tematyką europejską zmierza się też  Paweł Poncyliusz, Iwona Guzowska, Beata Tadla, Robert Janowski, Robert Korzeniowski i Roman Czejarek z radiowej Jedynki. Natomiast o tym, jak Polacy są postrzegani w Europie, jak inspirują mieszkańców innych krajów oraz jak zmienia się Polska dzięki wykorzystaniu funduszy europejskich, rozmawiać będą m.in.: Alicja Węgorzewska, Piotr Rubik, Robert Korzeniowski, Steve Terret, Theofilos Vafidis i Conrado Moreno.

O "Wielkim Teście o Europie" porozmawiamy również w sobotnich "Sygnałach dnia". Naszymi gośćmi o godz. 8.15 będą Beata Tadala i Conrado Moreno.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Waszczykowski: 10 lat w Unii to okres, który nie został dobrze wykorzystany

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 08:28
Były wiceminister spraw zagranicznych przyznaje, że po transformacji w Polsce żyje się lepiej. Ale - jego zdaniem - okres członkostwa w Unii Europejskiej i całe 25 lat po zmianie ustroju nie został dobrze wykorzystany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezes Polskiej Fundacji im. Schumana: 10 lat w UE to powód do świętowania

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 09:25
- Wykorzystaliśmy szansę, przegoniliśmy np. Węgry, które u progu akcesji były od nas bardziej zamożne - powiedziała w "Sygnałach dnia" Anna Radwan. 1 maja minie 10. rocznica przystąpienia Polski do UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MAC o Polsce w Unii Europejskiej: gramy w pierwszej lidze

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 08:50
- Wydajemy unijne pieniądze bardzo dobrze, jesteśmy rozsądni. Daliśmy sobie radę w tych ciężkich czasach w sposób taki, który jest podawany za przykład na całym świecie - mówi w "Sygnałach Dnia" w Jedynce Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń