Wałęsa o warszawskim Forum Solidarności

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 21:56
Gościem "Sygnałów dnia" w piątek 16 maja będzie były prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla Lech Wałęsa. Okazją do rozmowy będzie międzynarodowa konferencja Warsaw Solidarity Forum.
Lech Wałęsa
Lech WałęsaFoto: W. Kusiński/PR

16 maja 2014 roku, 25 lat po historycznych przemianach, które przyniosły Polsce wolność oraz w 10. rocznicę wstąpienia do Unii Europejskiej, w Warszawie spotkają się laureaci Pokojowej Nagrody Nobla, charyzmatyczni działacze na rzecz praw człowieka, liderzy biznesu oraz organizacji pozarządowych.

Wśród potwierdzonych mówców znajdują się: kubańska blogerka i opozycjonista Yoani Sanchez, dr Mohamed ElBaradei, prezydent Lech Wałęsa, brytyjski historyk prof. Timothy Garton Ash, amerykański ekonomista i politolog Jeremy Rifkin, założyciel International Center on Nonviolent Conflict Peter Akerman oraz dr Jan Kulczyk.

Wspólnie z Miastem Stołecznym Warszawa konferencję organizuje Instytut Lecha Wałęsy.  Były prezydent i laureat Pokojowej Nagrody Nobla będzie gościem "Sygnałów dnia" w piątek 16 maja o godz. 8.40.

"Sygnały dnia" od poniedziałku do soboty od godz. 6.00 do 9.00. Zapraszamy do słuchania!

tj/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Owsiak nagrodzony medalem szczytu noblistów

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2013 13:12
Jerzy Owsiak dostał nagrodę za wieloletnią działalność społeczną i charytatywną oraz aktywną pomoc w rozwoju polskiej medycyny. Na szczycie noblistów zaprosił na przystanek Mohammada Yunusa i Sharon Stone.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wałęsa: z demokracją w Polsce nie jest najlepiej

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 12:13
- Praktyczna demokracja w Polsce jest poniżej 50 procent - mówił w drugim dniu obrad Szczytu Noblistów w Warszawie były prezydent Lech Wałęsa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szirin Ebadi: jestem głosem Irańczyków poza krajem

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 19:45
- Nie mogę być aktywna w Iranie zajmując się prawami człowieka. Moi koledzy są tam więzieni - powiedziała w rozmowie z Michałem Żakowskim irańska prawniczka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi.
rozwiń zwiń