Czy Kwaśniewski zaszkodzi notowaniom Europy Plus?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 14:03
Zapytamy o to eurodeputowanego i wiceprzewodniczącego ugrupowania Twój Ruch Marka Siwca, który będzie gościem "Sygnałów dnia" w piątek.
Były prezydent Aleksander Kwaśniewski
Były prezydent Aleksander KwaśniewskiFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Marek Siwiec wspólnie z Aleksandrem Kwaśniewskim i Januszem Palikotem firmują ruch Europa Plus. Jest on koalicją kilku lewicowych ugrupowań, w tym Twojego Ruchu, które startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ostatnie sondaże nie dają im  jednak szans na przekroczenie progu wyborczego.

Dodatkowo notowania mogą pogorszyć informacje ujawnione przez amerykański serwis internetowy "Buzzfeed", że od stycznia 2014 roku były prezydent Aleksander Kwaśniewski jest członkiem rady nadzorczej ukraińskiej spółki Burisma Holdings - firmy gazowej powiązanej z ministrem energii z czasów prezydenta Wiktora Janukowycza. Zgodnie z tymi informacjami, Kwaśniewski miał objąć funkcję tuż pierwszych starciach na kijowskim Majdanie w grudniu 2013 roku i po zakończonej fiaskiem swojej misji na Ukrainie ws. uwolnienia byłej premier tego kraju Julii Tymoszenko.

Czy ujawnione przez media informacje wpłyną na notowania Europy Plus przed wyborami do Parlamentu Europejskiego? Po co byłemu prezydentowi RP stanowisko w ukraińskiej spółce? Czy Aleksander Kwaśniewski jadąc na Ukrainę z misją Parlamentu Europejskiego jednocześnie negocjował dla siebie posadę? Zapytamy o to jego bliskiego współpracownika Marka Siwca, który będzie gościem "Sygnałów dnia" w piątek  16 maja o godz. 8.15.

Wcześniej, o godz. 7.15, w "Sygnałach dnia" spotkamy się z Jarosławem Gowinem, liderem ugrupowania Polska Razem, któremu sondaże też nie dają szans na przekroczenie progu wyborczego.

"Sygnały dnia" od poniedziałku do soboty od godz. 6.00 do 9.00. Zapraszamy do słuchania!

tj/ag

Czytaj także

Marek Siwiec: na Majdanie kona demokracja

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 10:33
- Czuję się za to współodpowiedzialny. To jest również moja osobista klęska, bo przez wiele lat próbowałem tej demokracji sprzyjać - mówił w Jedynce eurodeputowany Marek Siwiec. Według oficjalnych danych w starciach opozycji z milicją na Majdanie zginęło 25 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Palikot: euro ważniejsze niż tarcza antyrakietowa

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 08:18
Zdaniem gościa "Sygnałów dnia", europejską walutę należy traktować nie tylko w kategoriach ekonomicznych, ale też militarnych i politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aleksander Kwaśniewski: byłoby niemoralne gdybym żył z pensji b. prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2014 23:59
W ten sposób Aleksander Kwaśniewski odniósł się do swojej współpracy z ukraińskim koncernem gazowym Burisma.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kwaśniewski: nie zarabiam w sposób budzący moralne wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 10:19
Aleksander Kwaśniewski tłumaczył się na antenie Radia ZET ze swojej pracy dla koncernu powiązanego z byłym ministrem w rządzie Wiktora Janukowycza.
rozwiń zwiń