Mariusz Szczygieł w świecie dźwięku

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 12:03
Wrażliwość absolutna, pióro mistrza i reporterskie szczęście - za swoje reportaże Mariusz Szczygieł był wielokrotnie nagradzany. W radiowej Jedynce porozmawiamy z nim jednak nie o książkach, a o muzyce.
Mariusz Szczygieł
Mariusz Szczygieł Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Jakie dźwięki towarzyszą mu podczas pisania? Czy kiedykolwiek tekst poświęcił tematyce muzycznej? I jakiej muzyki lubi słuchać prywatnie?

Już w najbliższą sobotę Mariusz Szczygieł zjawi się w Jedynkowym studiu, by zaprezentować kilka wyjątkowych utworów i opowiedzieć o nich.

Na audycję "Przeboje Przyjaciół Radiowej Jedynki" - w sobotę 17 maja o godz. 20.05 - zaprasza Zbigniew Krajewski.

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

 

 

PRZEBOJE PRZYJACIÓŁ RADIOWEJ JEDYNKI
Prowadzenie: Zbigniew Krajewski.
Tym razem opowieść muzyczna o tym czego posłuchamy razem. Zaproszenie przyjął też Marek Gaszyński i do tego też Państwa przebojowe propozycje.


(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czegoś takiego w historii jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 11:29
To słuchowisko było kamieniem milowym w historii radia i teatru radiowego. Odmieniło oblicze radiofonii pokazało jej moc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nagroda im. Kapuścińskiego. Sztuki reportażu należy uczyć się od mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2014 21:01
Pięć książek polskich reporterów znalazło się wśród 10 tytułów nominowanych w tym roku do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Nagrodzie towarzyszy konkurs edukacyjny dla uczniów gimnazjów i liceów na pracę inspirowaną książką patrona pt. "Busz po polsku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczygieł i antologia reportażu, w której buzuje niczym w szampanie

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2014 04:00
- Ta antologia to nie tylko festiwal poszczególnych reporterów, w którym od każdego autora biorę hit i z tego powstaje książka. Tak się nie dało - mówi w Jedynce Mariusz Szczygieł, redaktor "Antologii polskiego reportażu XX wieku".
rozwiń zwiń