Gen. Stanisław Koziej o sytuacji na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 12:54
Gościem "Sygnałów dnia" we wtorek będzie gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Na cztery dni przez wyborami prezydenckimi na Ukrainie zapytamy go o sytuację u naszych wschodnich sąsiadów.
Stanisław Koziej
Stanisław KoziejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Według ostatnich informacji prezydent Rosji Władimir Putin nakazał wycofanie do miejsc stałej dyslokacji wojsk, które uczestniczyły w ćwiczeniach na terytorium trzech obwodów Rosji graniczących z Ukrainą. Jednak, jak poinformował rzecznik Sojuszu Północnoatlantyckiego, NATO nie odnotowało dotychczas "żadnych oznak wycofywania się rosyjskich żołnierzy" z terenów przy granicy z Ukrainą.

Sytuację wokół rosyjskich jednostek skoncentrowanych wzdłuż granicy Ukrainy uważnie obserwuje też MSZ w Kijowie. Ma nadzieję, że Rosjanie odwołają zaplanowane w dniach 21-26 maja ćwiczenia lotnicze.

Kryzys na Ukrainie: serwis specjalny >>>

O sytuacji na Ukrainie tuż przed wyborami prezydenckimi porozmawiamy z gen. Stanisławem Koziejem we wtorek 20 maja o godz. 7.40.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Generał Koziej: wzmocnić wschodnią flankę NATO, poprawić infrastrukturę

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 09:37
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego uważa, że są potrzebne inwestycje Sojuszu Północnoatlantyckiego w Polsce. - Rosja ma potencjał wojskowy, którym wywiera na nas presję, musimy mieć kontrpotencjał - mówił w Trójce generał Stanisław Koziej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

19.05.2014 NATO: rosyjskie wojsko wciąż przy granicy z Ukrainą [relacja]

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 16:03
Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył po raz kolejny, że odwodzi wojska spod ukraińskich granic. Według NATO, nic takiego nie miało miejsca. Niemiecka prasa dotarła do dokumentów, z których ma wynikać, że sojusz nie jest w stanie obronić państw bałtyckich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia kontra Gazprom. Nie ma porozumienia, co będzie z gazem dla Ukrainy?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2014 14:25
Unijny komisarz do spraw energii Guenther Oettinger spotkał się w Berlinie z ministrem energetyki Rosji Aleksandrem Nowakiem i z szefem Gazpromu.
rozwiń zwiń