Piknik Naukowy 2014 czas zacząć

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 17:50
Już w sobotę o godz. 11 swoje podwoje otworzy Stadion Narodowy, gdzie po raz 18. odbędzie się największa plenerowa impreza popularyzująca naukę, czyli Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.
Stadion Narodowy w Warszawie
Stadion Narodowy w WarszawieFoto: Przemysław Jahr/Wikipedia

Impreza osiągnęła pełnoletność. Jej hasłem przewodnim jest słowo "czas". I na jej przykładzie najlepiej widać, jak zmienia się nasze życie na przestrzeni lat. Kiedy startował Piknik telefon komórkowy był drogim gadżetem. Obecnie nosimy przy sobie małe komputery, które tylko w niewielkim zakresie służą do telefonowania, a ich moc obliczeniowa jest większa niż komputerów zamontowanych w statku Apollo 11, którym Amerykanie lecieli podbijać księżyc.

O godz. 8.15 gościem radiowej Jedynki będzie Robert Firmhofer, dyrektor Centrum nauki Kopernik, współorganizatora Pikniku.

"Sygnały dnia" od poniedziałku do soboty od godz. 6 do 9.

(ag)

/

Czytaj także

Piknik Naukowy – od króla Jana po esperanto

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 15:00
Największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę odbędzie się już po raz osiemnasty, w sobotę 31 maja - i zajmie się zjawiskiem czasu. Piknik Naukowy ponownie zagości na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wstęp na imprezę jest jak zwykle bezpłatny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piknik Naukowy 2014: zostaw swój odcisk palców

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2014 21:05
Praca policji niezmiennie fascynuje i ciekawi. Podczas Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik będziemy mogli poznać ją od kulis. Wśród atrakcji m.in. badania balistyczne i metody pobierania odcisków palców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskieradio.pl zaprasza na 18. Piknik Naukowy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 11:59
Dotknij dźwięku i pomóż zbudować Pomnik Dźwięku. Zapraszamy do namiotu portalu polskieradio.pl, gdzie będzie można nagrać swoją wyjątkową cegiełkę, która posłuży do "budowy" niezwykłego monumentu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

18. Piknik Naukowy. Ponad 1000 pokazów dla spragnionych wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 19:10
Cały Stadion Narodowy w Warszawie opanowany został przez wielbicieli różnych dziedzin wiedzy. Odbywa się tam bowiem 18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa w Europie plenerowa impreza popularyzująca naukę.
rozwiń zwiń