Trwa debata o wolności na antenie radiowej Jedynki - słuchaj online!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 15:16
W środę 4 czerwca w ramach obchodów 25. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 1989 roku, w Warszawie na Placu Zamkowym odbędzie się debata na temat wolności. Radiowa Jedynka zaprasza na transmisje debaty. Wezmą w niej udział min. prezydenci krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Niemiec.
Audio
  • Relacja Wojciecha Cegielskiego ze spotkania "1989 - pokolenie wolności" na Zamku Królewskim i debata z udziałem prezydentów (Jedynka)
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław KomorowskiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

>>>Kliknij i słuchaj

Radiowa Jedynka zaprasza na transmisję specjalnej debaty na temat współczesnego rozumienia słowa "wolność". W dyskusji udział wezmą Prezydent RP Bronisław Komorowski wspólnie z Prezydentami: Republiki Czeskiej Milošem Zemanem, Republiki Federalnej Niemiec Joachimem Gauckiem, Republiki Słowackiej Ivanem Gašparovičem i Węgier Jánosem Áderem. W trakcie debaty politycy rozmawiać będą o wolności i jej znaczeniu we współczesnym świecie z przedstawicielami "Pokolenia Wolność", czyli młodymi ludźmi z Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Niemiec urodzonymi w 1989 roku.

Transmisja z tego wydarzenia na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia w godzinach 09.15 - 10.30. Radiowa Jedynka użyczy swojego sygnału radiu czeskiemu i niemieckiemu.

(ag)

Czytaj także

"Mamy z czego być dumni w Unii Europejskiej"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 17:36
Polska jako członek UE była jedynym krajem który obronił się skutecznie przed kryzysem, i dlatego może być natchnieniem dla innych krajów członkowskich - podkreślił prezydent zwracając się do uczestników Prady Schumana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyrazy poparcia, słowa uznania i obietnice. Barack Obama w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 23:49
Spotkanie z Bronisławem Komorowskim, rozmowy z Donaldem Tuskiem, uroczysta kolacja w Arkadach Kubickiego - tak w skrócie wyglądał pierwszy dzień wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska zwiększy wydatki na wojsko do 2 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 19:34
Prezydent i rząd chcą podniesienia poziomu finansowania polskiej obronności do 2 procent PKB. Bronisław Komorowski ujawnił te plany po spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych w Belwederze.
rozwiń zwiń