Prezydencka debata o wolności

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 10:30
W środę 4 czerwca w ramach obchodów 25. rocznicy częściowo wolnych wyborów z 1989 roku, w Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się debata na temat wolności. Wzięli w niej udział m.in. prezydenci krajów Grupy Wyszehradzkiej oraz Niemiec.
Audio
  • Relacja Wojciecha Cegielskiego ze spotkania "1989 - pokolenie wolności" na Zamku Królewskim i debata z udziałem prezydentów (Jedynka)
Prezydent Bronisław Komorowski
Prezydent Bronisław KomorowskiFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

W dyskusji uczestniczylil prezydent RP Bronisław Komorowski wspólnie z prezydentami: Republiki Czeskiej Milošem Zemanem, Republiki Federalnej Niemiec Joachimem Gauckiem, Republiki Słowackiej Ivanem Gašparovičem i Węgier Jánosem Áderem. W trakcie debaty politycy rozmawiali o wolności i jej znaczeniu we współczesnym świecie z przedstawicielami "Pokolenia Wolność", czyli młodymi ludźmi z Polski, Czech, Węgier, Słowacji i Niemiec urodzonymi w 1989 roku.

Zapraszamy do wysłuchania debaty.

(ag)

/

Czytaj także

"Mamy z czego być dumni w Unii Europejskiej"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2011 17:36
Polska jako członek UE była jedynym krajem który obronił się skutecznie przed kryzysem, i dlatego może być natchnieniem dla innych krajów członkowskich - podkreślił prezydent zwracając się do uczestników Prady Schumana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyrazy poparcia, słowa uznania i obietnice. Barack Obama w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 23:49
Spotkanie z Bronisławem Komorowskim, rozmowy z Donaldem Tuskiem, uroczysta kolacja w Arkadach Kubickiego - tak w skrócie wyglądał pierwszy dzień wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska zwiększy wydatki na wojsko do 2 proc. PKB

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2014 19:34
Prezydent i rząd chcą podniesienia poziomu finansowania polskiej obronności do 2 procent PKB. Bronisław Komorowski ujawnił te plany po spotkaniu z prezydentem Stanów Zjednoczonych w Belwederze.
rozwiń zwiń