51. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki - w Opolu i w Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2014 13:30
Już po raz 51. w Opolu królować będzie polska muzyka. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki rozpocznie się w piątek i potrwa do niedzieli. Festiwal zagości również na antenie radiowej Jedynki, która mocno angażuje się w organizację święta polskiej piosenki.
Próby przed 50. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki - Opole 2013
Próby przed 50. Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki - Opole 2013Foto: TVP/PAP/Jan Bogacz

Jak co roku przygotowaliśmy dla słuchaczy Jedynki szczegółowe relacje oraz transmisje koncertów z opolskiego amfiteatru.

Transmisje koncertów na antenie radiowej Jedynki:

Piątek (6 czerwca)

Tegoroczny Festiwal na antenie radiowej Jedynki zainauguruje w piątek 6 czerwca o godz. 20.30 koncert "SuperPremiery 2014".

Chwilę po jego zakończeniu, o godz. 22.40, rozpocznie się koncert "SuperDebiuty z Niemenem – Świat nie zginie dzięki nim!", który współprowadzić będzie Paweł Sztompke.

Sobota (7 czerwca)

Drugiego dnia imprezy, w sobotę 7 czerwca, Pierwszy Program Polskiego Radia będzie transmitował recital Edyty Geppert , który rozpocznie się o godz. 20.30 oraz koncert "SuperJedynki 2014".

>>>Nominowani do SuperJedynek >>>

Niedziela (8 czerwca)

Ostatniego dnia Festiwalu, w niedzielę 8 czerwca, na naszej antenie będzie można wysłuchać specjalnego dwuczęściowego koncertu zatytułowanego "25 lat! Wolność – kocham i rozumiem!" (od godz. 20.30 i od 22.40).

***

Podczas opolskiego festiwalu radiowa Jedynka przyzna także swoje nagrody artystom w koncertach: SuperPremiery (zwycięzca zagra koncert z udziałem Polskiej Orkiestry Radiowej w Studiu im. W. Lutosławskiego) oraz SuperDebiuty (laureat będzie miał możliwość nagrania singla).

Na festiwalu zostaną również wręczone Super Nagrody Wieloletnich Partnerów Koncertu "SuperJedynki" – radiowej Jedynki i "Super Expressu", a także nagroda Polskiego Radia – Honorowy Złoty Mikrofon.

Na tegorocznym Festiwalu Pierwszy Program Polskiego Radia będą reprezentować: Maria Szabłowska , Paweł Sztompke , Marcin Kusy i Anna Will .

Ponadto w ramach piątkowej "Muzycznej Jedynki" i przedpołudniowej części "Leniwej Niedzieli" zapraszamy do Studia Festiwalowego.

Nie zabraknie również relacji reporterskich ze słynnego opolskiego amfiteatru w piątkowym "Popołudniu z Jedynką", sobotnich "Sygnałach Dnia" , " Sobocie z Jedynką" oraz "Niedzieli z Jedynką". Dodatkowo pojawią się pojedyncze relacje w Aktualnościach Pierwszego Programu Polskiego Radia.

Festiwal Polskiej Piosenki - Opole 2014 w Jedynce >>>

(kul, pg)

Zobacz więcej na temat: Opole 2014

Czytaj także

Duet Cygan & Rynkowski tworzy już 25 lat! "Jestem jego najwierniejszą żoną"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 16:50
Tak o autorze tekstów Jacku Cyganie mówi wokalista Ryszard Rynkowski. I choć ich współpraca artystyczna rozpoczęła się od słów "Wypijmy za błędy", to po 25 latach mogą mówić jedynie o sukcesach. W muzyce i w przyjaźni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stan Borys: płytę "Ikona" miałem bardzo długo w sercu

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 19:59
- Znajdują się na niej nowe piosenki, jak również moje dawne kompozycje we współczesnych aranżacjach - powiedział muzyk, który po 30 latach milczenia wydał w Polsce nowy album.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 10:00
Kocham ten festiwal, to jedyny festiwal z tak w wielkim tradycjami - mówiła Halina Mlynkowa o rozpoczynającym się już 6 czerwca 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń