Halina Mlynkova: w Opolu zaśpiewałam piosenkę swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 11:11
- Długo na tę chwilę czekałam. Marzyło mi się, żeby stanąć na deskach amfiteatru w pięknej sukience i zaśpiewać dostojnie od początku do końca bez tańców i podskoków. Spełniło się - powiedziała piosenkarka. Kiedy spotykamy swoją byłą miłość to niekoniecznie musimy od nowa się w niej rozkochać.
Audio
  • Halina Mlynkova o swoim występie na festiwalu w Opolu (Niedziela z Jedynką)
Halina Mlynkova na probie przed premierami festiwalu w Opolu
Halina Mlynkova na probie przed premierami festiwalu w OpoluFoto: TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Podczas pierwszego dnia 51 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu dziesięciu artystów walczyło o uznanie widzów w koncercie SuperPremiery. Widzowie w SMS-owym głosowaniu zdecydowali, że premierowym hitem tego roku jest utwór "Ostatni raz" w wykonaniu Haliny Mlynkovej.

Opole 2014: SuperJedynki przyznane >>>

Piosenkarka tłumaczyła, że jeszcze nie ochłonęła po tym wydarzeniu. - Nie spodziewałam się wygranej. Od samego początku nastawiłam się, że będzie to koncert, a nie konkurs. Tak do tego podeszłam - przyznała. Dodała, że emocje, które towarzyszyły jej na scenie były wyjątkowe. - Chciałabym zachować te chwile w swojej głowie do końca życia. W konkursie premier pierwszy raz występowałam solo ze swoją piosenką i bardzo się cieszę, że została ona doceniona przez publiczność - dodała.

W rozmowie z dziennikarzami radiowej Jedynki Anną Will i Marcinem Kusym Mlynkova przyznała, że dużo ryzykowała odchodząc z zespołu Brathanki i decydując się na karierę solową. Jak jednak podkreśliła, w życiu trzeba robić swoje i być cierpliwym. Natomiast nagroda na tegorocznym festiwalu w Opolu jest dla niej tego dowodem.

Festiwal Polskiej Piosenki - Opole 2014 w Jedynce >>>

W dalszej twórczości Mlynkova nie chce jednak odcinać się od swoich korzeni. Nadal będzie to folkowa muzyka. - Chcę ją pokazywać na różne sposoby - powiedziała. Zapewniła też, że ma pomysły na nową płytę.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

tj/ag

/

Czytaj także

Halina Mlynkowa: festiwal w Opolu to fantastyczny czas

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2014 10:00
Kocham ten festiwal, to jedyny festiwal z tak w wielkim tradycjami - mówiła Halina Mlynkowa o rozpoczynającym się już 6 czerwca 51. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Honorowy Złoty Mikrofon dla Edyty Geppert!

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 11:58
"Za postawę wobec sztuki i słuchacza, która pozostaje symbolem tego, co najbardziej szlachetne i najpiękniejsze w muzyce rozrywkowej" - tak uzasadniono przyznanie wyróżnienia Polskiego Radia znakomitej piosenkarce. Edyta Geppert odebrała nagrodę podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kombii i Mateusz Ziółko z nagrodami radiowej Jedynki w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 07:45
W piątek rozpoczął się 51. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwszego dnia imprezy swoje nagrody przyznała radiowa Jedynka, która wyróżniła zespół Kombii w koncercie "SuperPremiery" oraz Mateusza Ziółko - laureata "SuperDebiutów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opole: dwie SuperJedynki 2014 dla zespołu Piersi

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 23:10
Poznaliśmy laureatów plebiscytu organizowanego przez radiową Jedynkę, Telewizję Polską oraz "Super Express". Na scenie opolskiego amfiteatru wystąpiły największe gwiazdy polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciej Maleńczuk: na festiwalu w Opolu oddałem hołd Romom

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 12:07
- Napisałem piosenkę dla wszystkich tych, którym się to należy, czyli grającym Cyganom - powiedział w radiowej Jedynce muzyk. Maleńczuk wystąpił pierwszego dnia 51. festiwalu w Opolu podczas koncertu SuperPremiery z piosenką "Cygańska dusza".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kombinat" Ciechowskiego w Opolu. Justyna Steczkowska: jest moc

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 15:27
- Warto to usłyszeć w radiu i zobaczyć w telewizji - powiedziała piosenkarka, która na festiwalu w Opolu podczas koncertu "25! Wolność kocham i rozumiem” wykona piosenkę "Kombinat" z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego.
rozwiń zwiń