Xawery Żuławski o chorobie Małgorzaty Braunek

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 19:16
Z reżyserem filmów "Wojna polsko-ruska" i "Chaos" porozmawiamy o akcji zbierania pieniędzy na leczenie za granicą jego chorej na raka mamy, aktorki Małgorzaty Braunek.
Xawery Żuławski o chorobie Małgorzaty Braunek
Foto: W. Kusiński/Polskie Radio

Małgorzata Braunek ("Potop", "Lalka", "Tulipany") po raz pierwszy trafiła do szpitala w czerwcu zeszłego roku. Dwa miesiące później wróciła jednak na plan serialu "Nad rozlewiskiem". Mimo informacji o pokonaniu przez nią choroby, musiała jednak wrócić do szpitala, a 18 marca przeszła kolejną operację. Niestety możliwości jej leczenia w Polsce się wyczerpały. Aktorka trafiła do kliniki we Frankfurcie. Koszt terapii to około 25 tysięcy euro miesięcznie.

Xawery Żuławski, zamieścił niedawno na Facebooku apel o pomoc dla mamy. Odzew przeszedł najśmielsze oczekiwania. Reżyser ma w planach stworzenia centrum informacji dla wszystkich ludzi walczących z tą chorobą

Na spotkanie z Xawerym Żuławskim we wtorek 10 czerwca o godz. 13.40 zaprasza Joanna Sławińska.

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

tj

Czytaj także

Emmanuelle Seigner: "Wenus w futrze" nawiązuje do kilku filmów Polańskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 15:15
- Pojawia się motyw noża (film "Dziecko Rosemary"), kobieta robi mężczyźnie makijaż (film "Matnia") oraz mężczyzna przebiera się za kobietę (film "Lokator") - powiedziała w rozmowie ze Joanną Sławińską aktorka Emmanuelle Seigner o najnowszym filmie Romana Polańskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bodo Kox: zawsze pociągali mnie outsiderzy

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 16:00
- Nie czuję się świetnie w rzeczywistości, często mam ochotę zapaść się pod ziemię, albo zniknąć, czasami świat mnie przeraża. Dlatego zawsze mnie pociągali dziwni bohaterowie - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Bodo Kox otrzymał nagrodę Orły w kategorii "Odkrycie roku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Juliusz Machulski: dobra sztuka teatralna jest lepsza od filmu

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2014 08:00
- Najlepszy teatr, który się przeżywa z żywym aktorem, zostawia we mnie więcej niż bardzo dobry film - powiedział w radiowej Jedynce reżyser. Twórca kinowych hitów: "Vabank", "Seksmisja", "Killer" czy "Vinci", wraca po latach do Lublina, by wyreżyserować swoją sztukę pt. "Machia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Adamik: chciałabym, żeby napięcie w "Amoku" było jak u Ridleya Scotta

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2014 16:32
- Mój najnowszy film będzie inspirowany historią Krystiana Bali i będzie w międzynarodowej obsadzie - zapowiedziała Kasia Adamik. Reżyserka w radiowej Jedynce mówiła o przygotowaniach do kręcenia "Amoku" oraz o swojej roli przy produkcji miniserialu "Rosemary's Baby".
rozwiń zwiń