"Dwa Teatry 2014" z Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2014 12:18
W konkursie na najlepsze słuchowiska i spektakle udział wzięło 21 produkcji radiowych oraz 11 telewizyjnych. Zapraszamy do wysłuchania relacji z festiwalowych wydarzeń i spotkań z gośćmi w Radiowej Jedynce.
Wojciech Pszoniak odbierze Wielką Nagrodę Festiwalu Dwa Teatry - Sopot 2014
Wojciech Pszoniak odbierze Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2014” Foto: PAP/Archiwum/Andrzej Rybczyński

XIV Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry” odbył się w dniach 14-16 czerwca w Sopocie.

DWA TEATRY - SOPOT 2014 - relacje w Polskim Radiu >>

Już w dniu rozpoczęcia imprezy naszymi gośćmi byli aktorka Danuta Stenka i dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Posłuchaj tej rozmowy >>>

Relacje w Pierwszym Programie Polskiego Radia:

14 czerwca:

>>> "Dwa Teatry". Zbiorowa uczta teatralna sprzyja emocjom

>>> "Jeśli troska o słowa zniknie, będziemy bełkotać". Pszoniak z Wielką Nagrodą "Dwóch Teatrów"

15 czerwca:

>>> Cezary Pazura: Teatr Telewizji jest potrzebny

16 czerwca:

>>> Grand Prix Festiwalu "Dwa Teatry" dla słuchowiska radiowej Jedynki

Imprezie tradycyjnie towarzyszyło wiele interesujących wydarzeń. Z festiwalową publicznością spotkali się znakomici aktorzy – Anna Cieślak, Maja Ostaszewska, Danuta Stenka, Marian Opania, Agnieszka Suchora, Krzysztof Kowalewski oraz Teresa Budzisz-Krzyżanowska (Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie – 15 i 16 czerwca).

Dyrektor Teatru Polskiego Radia - w słuchowisku najważniejsza jest wyobraźnia >>>

Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w warsztatach teatralnych, wielbiciele reportażu wysłuchać audycji przygotowanych przez wielokrotnie nagradzanych polskich reportażystów radiowych, a miłośnicy twórczości Sławomira Mrożka poznali spektakle i słuchowiska zrealizowane na podstawie jego dramatów. W programie były również m.in. spektakle teatralne, gala jubileuszowa Radia Gdańsk z recitalem Katarzyny Figury oraz dyskusja z udziałem Ryszarda Bugajskiego, prof. Andrzej Paczkowskiego i Marka Pruchniewskiego pod hasłem "Czy scena dokumentalna ma przyszłość?”.

Na wszystkie pokazy i przesłuchania konkursowe oraz imprezy towarzyszące – wstęp był wolny.

Festiwal zwieńczyła 16 czerwca o godz. 18.45 Gala Wręczenia Nagród, podczas której wyłonione zostały najlepsze produkcje radiowe i telewizyjne. Uroczystość ubarwił koncert Agi Zaryan z zespołem.

mat.prasowe, tj

Czytaj także

Dwa Teatry i Henryk Talar: uczestniczyłem w nabożnym misterium

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2013 12:04
- Warto być aktorem dla takich spotkań, jak w przypadku "Proroka Ilji", bo wtedy mówi się w jakiejś sprawie i w czyimś imieniu - mówił Henryk Talar podczas Festiwalu "Dwa Teatry - Sopot 2013".
rozwiń zwiń