X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Problem uczniów w klasie. Czy istnieją limity?

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 04:33
W jednej ze szkół dyrekcja chce zwiększyć liczbę uczniów w pierwszych klasach ponad dopuszczalny ustawowo limit. Czy można tak uczynić? Co na to kuratorium oświaty?
Audio
  • Ilu uczniów może być w jednej klasie? (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać/ Jedynka)
Problem uczniów w klasie. Czy istnieją limity?
Foto: Glow Images/East News

Słuchacz prosi o interwencję dotyczącą liczby uczniów w pierwszej klasie w podstawówce w Topółce. W przyszłym roku ma być 53 uczniów w wieku 6 lat, a - zgodnie z ustawą - klasy mogą mieć tylko do 25 uczniów. Tymczasem wójt gminy i dyrektor szkoły chcą utworzyć jedynie dwie klasy pierwsze.
Czy istnieją przepisy, które mówią o tym, że uczniów w pierwszej klasie nie może być więcej niż 25 osób? - W ustawie o systemie oświaty jest zapis, który mówi "nie więcej niż 25 uczniów w oddziale" - komentuje Jolanta Metkowska, dyrektor rozwoju edukacji w kuratorium oświaty w Bydgoszczy.
Przedstawicielka kuratorium tłumaczy, że szkoła w Topółce musi się dostosować do wymogów ustawowych i w takiej sytuacji stworzyć trzy oddziały, a nie dwa. - Z prawem się nie dyskutuje, więc po prostu tak trzeba zrobić - mówi Jolanta Metkowska.
Co ma na ten temat do powiedzenia szkoła podstawowa i jej władze? Posłuchaj całej audycji Janusza Weissa!

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel:  22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

(sm/ag)

Zobacz więcej na temat: dzieci edukacja Janusz Weiss
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziecko w taksówce gorzej chronione. Zgodnie z prawem!

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 17:29
Pierwsza audycja z cyklu "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" była poświęcona pewnemu absurdowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyprawka szkolna nie dla wszystkich? Decyduje przedrostek

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 17:52
Słabowidzący tak, ale słabosłyszący już nie otrzymają dofinansowania do wyprawki szkolnej na podstawie uchwały Rady Ministrów. Gdzie mogą ubiegać się o pomoc sprawdzał Janusz Weiss.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pieniędzy nie ma, ale pojawiła się szansa na basen

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 17:00
W latach 70. i 80. uczniowie szkół podstawowych w Otwocku, chcąc otrzymać świadectwo, musieli wpłacić określoną kwotę na budowę miejskiego basenu.
rozwiń zwiń