Jan Nowicki na falach muzyki

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 10:38
Dziś aktor wystąpi w szczególnej roli - w "Przebojach Przyjaciół Radiowej Jedynki" zaprezentuje swoje ukochane piosenki i opowie o ulubionych twórcach. Może nawet uda się naszego gościa namówić, by coś zanucił...
Audio
Aktor Jan Nowicki występował z Muńkiem Staszczykiem, śpiewał z Hanną Banaszak. A jakiej muzyki sam słucha?
Aktor Jan Nowicki występował z Muńkiem Staszczykiem, śpiewał z Hanną Banaszak. A jakiej muzyki sam słucha?Foto: PAP/Adam Warżawa

Józef z "Sanatorium pod Klepsydrą", tytułowy "Wielki Szu" czy Matka w "Tulipanach" Jacka Borcucha - to tylko kilka ról z bogatej filmografii Jana Nowickiego . W życiu felietonisty, pedagoga, reżysera teatralnego ważną rolę odgrywa także muzyka.

Wiemy już, że z Hanną Banaszach połączyła go miłość do okresu międzywojennego . Jaką jeszcze muzykę ceni Jan Nowicki dowiemy się już dziś wieczorem. Aktor będzie gościem listy "Przebojów Przyjaciół Radiowej Jedynki" o godz. 20.05. Zapraszamy.

W audycji dowiemy się także czego słucha się teraz we Włoszech, a to dzięki korespondencji Marka Lehnerta. Swoje propozycje przedstawi także muzyczny ekspert – Mirosław Pęczak.

***

Na listę głosujemy na stronie www.ppr1. polskieradio .pl . Propozycje do listy można zgłaszać też sms-owo pod numer 71151 , poprzedzając swój typ skrótem PPR1.

(asz)

Czytaj także

Łukasz Nowicki: Bardzo chciałem być ojcem

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2011 08:30
Łukasz Nowicki znany jest jako syn słynnego aktora Jana Nowickiego. Choć sam chciałby, aby o nim mówiono: Średnio znany ojciec - w przyszłości bardzo znanego syna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Bosak: jedną z najważniejszych rzeczy w życiu jest pokora

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2014 09:11
- Zawsze uważałem, że jestem na dobrej drodze. Metodą małych kroków zmierzam we właściwym kierunku - powiedział w audycji radiowej Jedynki "Spotkanie z mistrzem" aktor Marcin Bosak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kamilla Baar: nie warto zatrzymywać się na trudnych momentach

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 14:12
- Życie jest zbyt krótkie, by zatrzymywać się przy trudnych momentach - powiedziała w radiowej Jedynce Kamilla Baar, aktorka Teatru Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Woronowicz: mój tygrysek przyszedł zbyt późno

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2014 05:02
- Gdyby rola tygryska w sztuce "Ach, jak cudowna jest Panama!" pojawiła się na początku mojej aktorskiej drogi, to pewnie zrobiłbym furorę - opowiada aktor w wywiadzie udzielonym Jedynce z okazji jego 40. urodzin.
rozwiń zwiń