Zero tolerancji dla pijanych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 16:00
O kampanii "Powstrzymaj pijanego kierowcę" porozmawiamy Iloną Butler z Instytutu Transportu Samochodowego, która będzie gościem sobotnich "Sygnałów dnia".
Zero tolerancji dla pijanych kierowców
Foto: Glow Images/East News

Zainicjowana przez Ministerstwo Zdrowia kampania, skierowana jest przede wszystkim do świadków jazdy pod wpływem alkoholu. Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego wsiadającego do samochodu! Od tego, czy go powstrzymasz, może zależeć czyjeś życie. Nie wahaj się reagować! - przekonują jej autorzy.

Tym bardziej, że wakacje to czas wyjazdów. Policjanci zwracają uwagę, że pijani kierowcy nierzadko przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego. Inni nie reagują, gdy w ich obecności ktoś na chwiejnych nogach zbliża się do samochodu.

Ten problem poruszymy w rozmowie z Iloną Butler z Instytutu Transportu Samochodowego, która będzie gościem "Sygnałów dnia" 12 lipca o godz. 7.15.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

tj/asz

Czytaj także

"Powstrzymaj pijanego kierowcę". Informowanie to nie donoszenie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 12:08
- Wszyscy wiedzą o pijanych kierowcach, a mimo to przymykają na ten problem oczy. Nie reagują, nie powiadamiają, a potem dochodzi do tragedii. Powoli zaczynamy tę mentalność zmieniać - mówił w Jedynce podkomisarz Jarosław Gnatowski w związku z kampanią "Powstrzymaj pijanego kierowcę".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powstrzymaj pijanego kierowcę": przede wszystkim reagować!

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 18:08
Jedna głupia decyzja może zmienić wszystko. Mariusz ma żonę i dziecko, pracował i prowadził normalne życie.Pewnego dnia wsiadł pijany do samochodu. Śmiertelnie potrącił rowerzystę. Mówiliśmy o tym w audycji "Radio Alkomat". To nowy cykl, który podczas wakacji będzie pojawiać się w Trójce.
rozwiń zwiń