Strategia walki z rakiem w Polsce 2015-2024

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 13:41
Głównym celem Strategii jest poprawa populacyjnych wskaźników zachorowalności i umieralności związanej z chorobami nowotworowymi w naszym kraju oraz jakości życia chorych na nowotwory. O tym w "Wieczorze odkrywców".
Strategia walki z rakiem w Polsce 2015-2024
Foto: Glow Images/East News

Strategia obejmuje szeroki zakres zagadnień, od zdrowotnej edukacji społecznej, zapobiegania chorobom nowotworowym i ich wczesnego wykrywania, poprzez rozwój nauki i badań nad rakiem, do poprawienia opieki onkologicznej w trakcie choroby i po jej zakończeniu.

Autorzy Strategii podkreślają, że w centrum uwagi wszystkich proponowanych rozwiązań jest pacjent. Mają one usprawnić wczesne wykrycie choroby, ułatwić i przyspieszyć ścieżkę diagnostyczno-terapeutyczną, zapewnić najlepszy możliwy sposób leczenia, ułatwić rehabilitację fizyczną i psychiczną po leczeniu, poprawić jakość życia, ułatwić wyjście z choroby oraz wspierać zaspokajanie psychologicznych i społecznych potrzeb chorych.

Zapraszamy do słuchania audycji, której gościem będzie profesor Jacek Jassem, przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, który jest inicjatorem i kierownikiem projektu Strategia Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024.

"Wieczór odkrywców" w każdy wtorek po godz. 21.30. Zaprasza Krzysztof Michalski.

(ag)

Czytaj także

Onkolodzy alarmują: chrypka może być zabójcza

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 11:55
Zatkany nos czy trudności z przełykaniem to tylko na pozór błahe problemy. – Mogą to być niestety objawy bardzo groźnych nowotworów – przestrzega prof. dr hab. Wojciech Golusiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy wypowiedzieli wojnę rakowi

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 09:17
Naukowcy z Polski chcą dać światu skuteczną broń nprzeciw nowotworom. Pomogą pieniądze z NCBR - informuje "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Science": nowa metoda leczenia nowotworów osiągnięciem naukowym 2013 roku

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2013 13:23
Metoda polega na przekierowaniu układu immunologicznego, by komórki odpornościowe bezpośrednio niszczyły komórki nowotworowe.
rozwiń zwiń