Przed głosowaniem o wotum nieufności dla rządu

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 20:34
Gościem "Sygnałów dnia" będzie w czwartek, 10 lipca marszałek Sejmu Ewa Kopacz.
Ewa Kopacz
Ewa KopaczFoto: Wojciech Kusiński/PR

W Sejmie odbyła się debata nad wnioskiem PiS-u o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Przed piątkowym głosowaniem wiadomo, że w obronie rządu murem stanie koalicja, a posłowie lewicy - SLD i Twojego Ruchu - wstrzymają się od głosu. W piątek odbędzie się również głosowanie nad wnioskiem o odwołanie ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza.
Kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na premiera rządu technicznego jest profesor Piotr Gliński. Przemawiał on w środę przed członkami PiS w jednej z sejmowych sal. Stwierdził, że jest dumny z roli, jaką mu powierzono, ponieważ może doprowadzić do obalenia "złego rządu".

Dlaczego Piotr Gliński nie mógł wystąpić na sejmowej mównicy? Zapytamy o to marszałek Sejmu Ewę Kopacz, która będzie gościem "Sygnałów dnia" o godz. 8.15.

A o godz. 7.15 w studiu radiowej Jedynki - lider SLD Leszek Miller.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(ag/mm)

Czytaj także

Opozycja ostro atakuje rząd i Sienkiewicza. Gorący dzień w Sejmie

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 16:48
W Sejmie zakończyły się debaty nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska i nad nad odwołaniem szefa MSW. Głosowania mieć będą miejsce w piątek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gliński w Sejmie: w sytuacji kryzysu państwa konieczna zmiana ekipy rządzącej

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 13:40
Profesor Piotr Gliński to kandydat na premiera, zgłoszony przez PiS przy okazji konstruktywnego wotum nieufności dla rządu. W przerwie posiedzenia Sejmu, podczas otwartego posiedzenia klubu PiS, przedstawiał przez około godzinę program swojego gabinetu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sienkiewicz: w kaskadach kłamstw gubi się istota sprawy

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2014 17:42
- Jedynym popełnionym przestępstwem było nielegalne nagranie rozmowy - przekonywał w Sejmie szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, odnosząc się do nagrania sprzed roku jego rozmowy z szefem NBP Markiem Belką.
rozwiń zwiń