Zero tolerancji dla pijanych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2014 21:14
Gościem sobotnich "Sygnałów dnia” będzie Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. Marian Midura. Zapytamy go m.in. o kampanię "Powstrzymaj pijanego kierowcę".
Zero tolerancji dla pijanych kierowców
Foto: Glow Images/East News

Zainicjowana przez Ministerstwo Zdrowia, skierowana jest przede wszystkim do świadków jazdy pod wpływem alkoholu. Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę! Od tego, czy go powstrzymasz, może zależeć czyjeś życie. Nie wahaj się reagować! - przekonują jej autorzy.

Tym bardziej, że wakacje to czas wyjazdów. Policjanci zwracają uwagę, że pijani kierowcy nierzadko przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego. Inni nie reagują, gdy w ich obecności ktoś na chwiejnych nogach zbliża się do samochodu.

Ten problem poruszymy w rozmowie z księdzem Marianem Midurą, który będzie gościem "Sygnałów dnia" 5 lipca o godz. 8.15.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

Czytaj także

Polakom nie przeszkadza, gdy kierowca jest pijany?

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2014 18:14
- Według niedawnego sondażu opinii społecznej prawie 90 procent badanych widziało kiedyś osobę, która wypiła alkohol i wsiadła za kierownicę. Większość ludzi niestety nie reaguje - mówiła w Jedynce Ilona Buttler, psycholog transportu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powstrzymaj pijanego kierowcę". Informowanie to nie donoszenie

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2014 12:08
- Wszyscy wiedzą o pijanych kierowcach, a mimo to przymykają na ten problem oczy. Nie reagują, nie powiadamiają, a potem dochodzi do tragedii. Powoli zaczynamy tę mentalność zmieniać - mówił w Jedynce podkomisarz Jarosław Gnatowski w związku z kampanią "Powstrzymaj pijanego kierowcę".
rozwiń zwiń