Zew oceanu. Płyniemy dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 01:05
Huraganowe wiatry, zabójcze fale, podstępne góry lodowe i żadnych szans na ratunek w razie wypadku.
Zew oceanu. Płyniemy dookoła świata
Foto: Glow Images/East News

Chcąc opłynąć świat, trzeba pokonać oceaniczną pustynię. Tego wyzwania podjął się m.in. kapitan Tomasz Cichocki , który w środę będzie gościem audycji "Lato z Radiem". Żeglarzowi udało się w ciągu 10 miesięcy opłynąć kulę ziemską wokół trzech legendarnych przylądków: Dobrej Nadziei, Leeuwin i Hornu.

Spotkamy się też z Jackiem Wacławskim - lekarzem i żeglarzem, który jako 20-latek na pokładzie jachtu "Stary", wraz z grupą rówieśników opłynął Amerykę Południową i  przez Przylądek Horn dotarł do Antarktydy. Dokonali tego jako najmłodsi Polacy w historii. Kilka lat później jako najmłodsza ekipa na świecie i w rekordowym czasie przepłynęli legendarne Przejście Północno-Zachodnie – z Atlantyku na Pacyfik przez Północną Kanadę.

Porozmawiamy również z Dobrochną "Brożką" Nowak, kapitanem pierwszego, wyłącznie kobiecego rejsu na Islandię oraz Aleksandrem Dobą, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z Afryki do Ameryki Południowej

W audycji "Lato z Radiem" przedstawimy też kulisy powstawania i kręcenia kultowego filmu "Rejs" oraz wspomnienie reportera radiowej Jedynki Krzysztofa Horwata z wyprawy na Przylądek Horn.

Dziennik

Na "Lato z Radiem" w środę 16 lipca zaprasza Roman Czejarek . Audycja na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między 9.00 a 13.00 oraz w niedziele od 10.00 do 13.00. Zapraszamy!

tj/asz

Czytaj także

Jedynka na Horn. Ekstremalna wyprawa na koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2014 09:10
- Przylądek Horn pochłonął tysiące istnień ludzkich. Mam jednak nadzieję, że z doświadczoną załogą jachtu "Selma Expeditions" uda nam się nawet postawić stopę na jego skałach - powiedział reporter Jedynki Krzysztof Horwat, który już w sobotę 5 kwietnia wyruszy w rejs wokół owianego złą sławą i budzącego respekt regionu.
rozwiń zwiń