Jan Komasa i "Miasto 44"

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 12:38
Reżyser opowie o postępie prac nad filmem o Powstaniu Warszawskim.
Jan Komasa
Jan KomasaFoto: Franciszek Vetulani/CC/Wikipedia

Uroczysty pokaz specjalny "Miasta 44" odbędzie się w środę, 30 lipca 2014 roku o godz. 21:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach oficjalnych obchodów 70. rocznicy Powstania Warszawskiego. Pokaz na stadionie będzie pierwszym tej skali wydarzeniem nie tylko w historii polskiej kinematografii, ale i na mapie Europy. Film obejrzy ok. 10 000 osób. Wśród nich honorowe miejsce zajmą Powstańcy, którzy przybędą z całego świata. Pokaz "Miasta 44" ma być symbolicznym hołdem dla ich odwagi i heroizmu.

Serwis specjalny POWSTANIE WARSZAWSKIE >>
W projekcji wezmą udział twórcy filmu, w tym m.in. reżyser Jan Komasa, producent Michał Kwieciński, autor zdjęć Marian Prokop, a także aktorzy, odtwórcy głównych ról - Józef Pawłowski, Zofia Wichłacz i Anna Próchniak oraz Maurycy Popiel, Antoni Królikowski, Tomasz Schuchardt, Michał Meyer, Grzegorz Daukszewicz, Michał Żurawski. Obecność zapowiedzieli także przedstawiciele władz państwowych, władz m. st. Warszawy, politycy.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z reżyserem o godz. 13.40. Rozmowę poprowadzi Joanna Sławińska.

(ag)

Czytaj także

"Powstanie Warszawskie" - nowy wymiar

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2014 16:02
Przed nami niezwykle ciekawy tydzień filmowy. Wśród premier tego tygodnia jest m.in. pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych - dramat wojenny non-fiction "Powstanie Warszawskie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powstanie Warszawskie" - tam śmierć jest prawdziwą śmiercią

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 12:42
Na ekrany kin wszedł dramat historyczny "Powstanie Warszawskie". To pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych - dramat wojenny non-fiction.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie na dużym ekranie. Nowy zwiastun filmu "Miasto 44"

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 14:52
W internecie pojawił się już drugi zwiastun filmu "Miasto 44". Obraz Jana Komasy, którego akcja rozgrywa się podczas Powstania Warszawskiego, do kin trafi 19 września.
rozwiń zwiń