W pogoni za słowem

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 05:00
W niedzielnym felietonie muzycznym Adam Halber przybliży historię piosenki "Czerwony jak cegła" zespołu Dżem. Zapraszamy o 14.40.
Zespół Dżem
Zespół DżemFoto: R.Czernow/mat. prasowe

Troska o piękną polszczyznę towarzyszyć nam będzie od początku "Niedzieli z radiową Jedynką", która rozpocznie się o godz. 13.00. Przeniesiemy się do Jezioran, gdzie spotkamy ich mieszkańców. W kolejnym odcinku radiowej powieści sprawdzimy, co nowego przyniosło im życie.

Pupki, Pomyje, Dyszobaby i Zgon - gdzie to jest, a raczej co to jest i dlaczego, wyjaśni dr Barbara Sobczak w rozmowie z Agnieszką Kunikowską. Tajemnice tych słów odkryjemy w "Słowotece" o godzinie 14.20.

A po 15.00 "Ene due like fake …" – audycja, w której o Janusz Weiss zapyta Emiliana Kamińskiego o książki jego dzieciństwa.

Gospodarzem "Niedzieli z radiową Jedynką" będzie Paweł Sztompke. Zapraszamy do słuchania 10 sierpnia między 13.00 a 16.00.

(asz)

Czytaj także

Prawdziwa historia młotkowego i świnki...

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 12:00
Adam Halber rozwiązuje na antenie Jedynki tajemnicę tekstu legendarnego "Klubu Wesołego Szampana" Formacji Nieżywych Schabuff!
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dumka na dwa serca" - emocje pod napięciem

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 01:10
"Dumkę" znała i nuciła nie tylko cała Polska, ale i nasi sąsiedzi wschodni sąsiedzi, a ukraińscy słuchacze uważali za swój ludowy utwór. O mniej znanych faktach dotyczących przeboju Edyty Górniak i Mietka Szcześniaka opowiada Adam Halber.
rozwiń zwiń