Brathanki, Piersi, De Mono i Perfect. W weekend nad morzem dopisała nie tylko pogoda!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 13:41
Fani "Lata z Radiem" zgromadzeni w Ustce i Krynicy Morskiej długo będą wspominać miniony weekend. O gorącą atmosferę podczas imprez zadbały Brathanki, Piersi, De Mono oraz żegnający się z tegoroczną trasą koncertową radiowej Jedynki zespół Perfect, a publiczność oczarował iluzjonista Maciej Pol.
Koncert Piersi w Ustce
Koncert Piersi w UstceFoto: Sebastian Gołos/Redakcja Lata z Radiem

W sobotę 9 sierpnia na stadionie miejskim w Ustce tłumy bawiły się przy dźwiękach muzyki Brathanków, debiutującego na tegorocznej trasie "Lata z Radiem" zespołu Piersi oraz gwiazdy wieczoru – grupy Perfect.

Perfect odebrał w Stegnie złotą płytę. A potem dał czadu [WIDEO] >>>

Dzień później, w niedzielę 10 sierpnia, ekipa radiowej Jedynki przeniosła się do Krynicy Morskiej, gdzie na scenie w Porcie Jachtowym zagrały Brathanki, De Mono i Perfect, który swoim niezapomnianym koncertem pożegnał się z publicznością tegorocznej trasy "Lata z Radiem". Wszyscy artyści jeszcze długo po swoich występach podpisywali płyty, rozdawali autografy i pozowali do zdjęć z fanami. Prawdziwe oblężenie przeżywał również słynny, towarzyszący trasie "Sklepik u Zdzisia", który w dwóch nadmorskich miejscowościach zanotował rekordową sprzedaż.

De Mono gwiazdą koncertu w Przysusze [WIDEO] >>>

Koncerty, jak w każdy weekend, poprowadził Bogdan Sawicki, a w studiu plenerowym słuchacze mieli okazję spotkać się i porozmawiać z Karoliną Rożej i Romanem Czejarkiem, którzy wszystkim chętnym wyjaśniali tajniki pracy w radiu.

/

Pierwszy Program Polskiego Radia zaprasza nie tylko na weekendowe koncerty, ale również do codziennego słuchania audycji "Lato z Radiem" – od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-13.00 oraz – dodatkowo – w niedziele w paśmie 10.00-13.00. Słuchaczy ucieszą z pewnością nowe cykle: "Lato z Radiem Extra" oraz "Lato z Radiem Pod Gwiazdami". Pierwszy z nich to interaktywny program z dużą dawką muzyki, nadawany od 16.00 do 23.00 w soboty i niedziele, który prowadzą Maria Szabłowska, Zbigniew Krajewski i Małgorzata Kościelniak. Natomiast "Lato z Radiem Pod Gwiazdami" pojawia się na antenie w nocy z soboty na niedzielę, w godz. 23.00-3.00 oraz w niedzielę w godz. 23.00-24.00. W audycji Marcin Kusy opowiada o zbliżających się występach gwiazd na trasie "Lata z Radiem" oraz muzycznie podsumowuje koncerty dnia.

Radiowa Jedynka zaprasza również na specjalną stronę internetową latozradiem.pl, poświęconą tegorocznej audycji i trasie koncertowej. Nowoczesny multimedialny serwis umożliwia zapoznanie się z "Latem z Radiem" 2014 od A do Z – internauci znajdą w nim m.in. wszystkie szczegóły dotyczące koncertów, artystów, audycji, zespołu redakcyjnego "Lata z Radiem", konkursów i wiele innych ciekawostek. W wakacyjne soboty i niedziele, dzięki transmisji wideo na stronie, każdy będzie mógł zobaczyć występy gwiazd "Lata z Radiem". Obszerne relacje z tych wydarzeń – w postaci galerii zdjęć i filmów – również zostaną zamieszczone w serwisie.

Dodatkowo pod linkiem http://youtu.be/Q17VTYPpuWQ można znaleźć medley płyty "Lato z Radiem 2014", która zawiera utwory największych gwiazd polskiej estrady, takich jak: Perfect, Maryla Rodowicz, Enej, Ania Wyszkoni, De Mono, Blue Café, Brathanki, Patrycja Markowska, Agnieszka Chylińska, Bracia, Zakopower, Wilki, Golec uOrkiestra, Formacja Nieżywych Schabuff.

materiały prasowe/pg

Czytaj także

Myślisz: wakacje nad polskim morzem, mówisz: Ustka

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 12:10
To miejscowość z ponad stuletnimi domkami rybackimi, tętniącą życiem przez całą dobę promenadą i łagodnym mikroklimatem. Jednego z najbardziej znanych i najmodniejszych polskich kąpielisk, jakim jest Ustka, nie mogło zabraknąć na trasie "Lata z Radiem" 2014.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krynica Morska - najmniejszy i najmłodszy raj w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 12:05
Krynica Morska to malownicza miejscowość położna na Mierzei Wiślanej otoczona z jednej strony wodami Morza Bałtyckiego z drugiej zaś Zalewu Wiślanego. 10 sierpnia Krynica gościła radiową Jedynkę i gwiazdy Lata z Radiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W domu czy w pracy, Macieja Pola iluzja pochłania całkowicie

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 13:32
Dla tego iluzjonisty praca równoznaczna jest z pasją. Jeśli do jego ogrodu zawitają goście, nie odejdą zawiedzeni. - Kiedyś ksiądz z pobliskiej parafii przywiózł dwa autokary dzieci i tak się zaczęło udostępnianie naszego domu zainteresowanym - opowiada Maciej Pol w "Lecie z Radiem Extra".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bunt Piersi przeciw "Systemowi"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 15:23
- Pracując nad płytą "Piersi i Przyjaciele 2" doszliśmy do wniosku, że nie można całego czasu, wszystkich piosenek poświęcić lekkiej i łatwej tematyce. Kilka utworów ma więc teksty publicystyczne - mówił w cyklu "Bez tajemnic" wokalista zespołu Adam "Asan" Asanov.
rozwiń zwiń