Kontrowersje wokół filmu "Miasto 44"

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 17:37
Gościem Jedynki będzie reżyser i scenarzysta Jan Komasa, którego najnowszy film pt. "Miasto 44" będzie miał swoją premierę 19 września.
Jan Komasa
Jan KomasaFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Ta zrealizowana z rozmachem opowieść o młodości, miłości, odwadze i poświęceniu, rozgrywa się w czasie Powstania Warszawskiego.

Serwis specjalny POWSTANIE WARSZAWSKIE >>>

Jan Komasa opowie w Jedynce m.in. o zmianach jakie wprowadził do kinowej wersji filmu. Do opinii publicznej przedostała się wypowiedź reżysera, że film w ostatecznej wersji będzie się różnił od tego, który obejrzała niedawno publiczność na specjalnym pokazie na Stadionie Narodowym. Komasa wyjaśni czego będą dotyczyły zmiany, które wprowadził. Odpowie też na kontrowersje wokół filmu.

Radiowa Mapa Powstania Warszawskiego>>>

Spotkanie z Janem Komasą we wtorek 12 sierpnia o godz. 13.40 w "Muzycznej Jedynce". Zaprasza Joanna Sławińska .

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00.

tj/mp

Czytaj także

"Powstanie Warszawskie" - tam śmierć jest prawdziwą śmiercią

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2014 12:42
Na ekrany kin wszedł dramat historyczny "Powstanie Warszawskie". To pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych - dramat wojenny non-fiction.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa: "Miasto 44" to kino drogi

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 17:39
- Opowiadamy historię zgrupowania "Radosław". Ci powstańcy nie bronili jednej twierdzy, tylko szli od Woli, przez Stare Miasto, kanałami do Śródmieścia, a potem część na Czerniaków, a część na Mokotów. My skupiamy się na Czerniakowie, gdy już właściwie trwa apokalipsa - mówił w Jedynce reżyser filmu "Miasto 44".
rozwiń zwiń