Kruk, ich nowa płyta i natchnienie płynące z Carlosa Santany

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 18:00
- Album "Be4ore" opowiada o tym, jacy kiedyś byliśmy. W jednym z utworów padają słowa: "spróbuj wykrzesać z siebie tyle sił, ile masz, by być szczęśliwym człowiekiem", by znaleźć radość życia, nie myśleć o tych wszystkich problemach, które nas otaczają, pożerają i nękają - opowiada gitarzysta zespołu, Piotr Brzychcy.
Audio
  • Piotr Brzychcy o nowej płycie zespołu Kruk (Rockowy powiernik/ Jedynka)
Koncert Kruka w Dolinie Charlotty. Zespół wystąpił przed Carlosem Santaną podczas Festiwalu Legend Rocka w 2013 roku
Koncert Kruka w Dolinie Charlotty. Zespół wystąpił przed Carlosem Santaną podczas Festiwalu Legend Rocka w 2013 rokuFoto: A. Tłokowski/Polskie Radio

Na czwartej autorskiej płycie muzycy Kruka cofają się do doświadczeń, które każdy znich zdobywał jeszcze przed powołaniem grupy. - Był to czas, kiedy po prostu uczyliśmy się muzyki i poszukiwaliśmy w niej samych siebie - opowiada Piotr Brzychcy w "Rockowym powierniku".

Muzyka >>> Posłuchaj na moje.polskieradio.pl

Tytuł krążka - "Be4ore" - łączy więc dorobek indywidualny i zespołowy, a także w pełni prezentuje możliwości grupy. - Myślę, że ta spontaniczna energia, która drzemała w nas, kiedy zaczynaliśmy grać, znalazła się właśnie na tej płycie. Mamy tutaj znacznie mniej metalowego charakteru Kruka, a więcej rocka i skojarzeń ze źródłami tego gatunku - komentuje grający na gitarze elektrycznej muzyk.
Na okładce płyty "Be4ore" dominuje zieleń. Widzimy dziecko w baśniowym otoczeniu. - To jest właśnie każdy z nas. Jeśli zechcesz, to możesz sobie wyobrazić, że na powrót jesteś tym chłopcem i twoje marzenia mogą się spełnić w każdej chwili, a problemy i szarość życia codziennego są z boku i nie musisz ich widzieć - wyjaśnia koncepcję okładki Piotr Brzychcy.

/

SŁUCHAJ TAKŻE: Muzyka w Jedynce >>>

Pomiędzy trzecim i czwartym albumem zespół miał okazję grać w towarzystwie znakomitych gwiazd. - W czasie koncertu w Dolinie Charlotty Carlos Santana przyszedł do nas na scenę, uścisnął mi dłoń i powiedział, że moje dźwięki gitarowe są dla niego czymś absolutnie pięknym i widziałem w jego oczach błysk, którego się w życiu nie spodziewałem. Ugięły się wówczas pode mną kolana i myślałem, że nie będę w stanie dograć tego koncertu do końca - wspomina gitarzysta.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>

Kto przygotował obraz, który jest na okładce nowego albumu? Dlaczego zespół przywiązuje tak dużą uwagę do graficznej strony wydania płyty? Posłuchaj całej rozmowy.
"Rockowy Powiernik" poprowadził Marek Wiernik.
(sm/asz)

Czytaj także

Carlos Santana z wrażenia zostawił w Dolinie Charlotty gitarę!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 16:40
Spektakularnie, bo w strugach deszczu i przy dźwiękach gitary Carlosa Santany w sobotę chwilę przed północą zakończył się 7. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Patronat nad imprezą miała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mick Jagger - mistrz kreacji obojętny na prawdę

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 19:48
- Autor Philip Norman przyznaje, że ta biografia nie była autoryzowana, bo Jagger nie był zainteresowany jakąkolwiek współpracą. Muzykowi jest obojętne, co powiedzą o nim media czy specjaliści od wizerunku - biografię wokalisty The Rolling Stones recenzuje w Jedynce Zbigniew Krajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OCN między polską i światową sceną. "Roznosi nas! Wchodzimy z nową płytą do studia"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 18:20
- Nie jesteśmy debiutantami, którzy liczyli na zdobycie Atlantydy pierwszego dnia. Znamy swoje miejsce w szeregu, robimy swoje i idzie to w bardzo dobrym kierunku - mówił w Jedynce Maciek Wasio, lider zespołu, który od 2013 roku jest w gronie światowych artystów firmy Warner Music Group.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Organek i ukłon dla niezapomnianych tytanów muzyki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 14:35
- Płyta "Głupi" to po wielu latach pracy na scenie mój solowy projekt. Postanowiłem nie ukrywać się za żadną inną nazwą - wyjaśnia wokalista, który gościł w "Rockowym Powierniku".
rozwiń zwiń