X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kruk, ich nowa płyta i natchnienie płynące z Carlosa Santany

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 18:00
- Album "Be4ore" opowiada o tym, jacy kiedyś byliśmy. W jednym z utworów padają słowa: "spróbuj wykrzesać z siebie tyle sił, ile masz, by być szczęśliwym człowiekiem", by znaleźć radość życia, nie myśleć o tych wszystkich problemach, które nas otaczają, pożerają i nękają - opowiada gitarzysta zespołu, Piotr Brzychcy.
Audio
  • Piotr Brzychcy o nowej płycie zespołu Kruk (Rockowy powiernik/ Jedynka)
Koncert Kruka w Dolinie Charlotty. Zespół wystąpił przed Carlosem Santaną podczas Festiwalu Legend Rocka w 2013 roku
Koncert Kruka w Dolinie Charlotty. Zespół wystąpił przed Carlosem Santaną podczas Festiwalu Legend Rocka w 2013 rokuFoto: A. Tłokowski/Polskie Radio

Na czwartej autorskiej płycie muzycy Kruka cofają się do doświadczeń, które każdy znich zdobywał jeszcze przed powołaniem grupy. - Był to czas, kiedy po prostu uczyliśmy się muzyki i poszukiwaliśmy w niej samych siebie - opowiada Piotr Brzychcy w "Rockowym powierniku".

Muzyka >>> Posłuchaj na moje.polskieradio.pl

Tytuł krążka - "Be4ore" - łączy więc dorobek indywidualny i zespołowy, a także w pełni prezentuje możliwości grupy. - Myślę, że ta spontaniczna energia, która drzemała w nas, kiedy zaczynaliśmy grać, znalazła się właśnie na tej płycie. Mamy tutaj znacznie mniej metalowego charakteru Kruka, a więcej rocka i skojarzeń ze źródłami tego gatunku - komentuje grający na gitarze elektrycznej muzyk.
Na okładce płyty "Be4ore" dominuje zieleń. Widzimy dziecko w baśniowym otoczeniu. - To jest właśnie każdy z nas. Jeśli zechcesz, to możesz sobie wyobrazić, że na powrót jesteś tym chłopcem i twoje marzenia mogą się spełnić w każdej chwili, a problemy i szarość życia codziennego są z boku i nie musisz ich widzieć - wyjaśnia koncepcję okładki Piotr Brzychcy.

/

SŁUCHAJ TAKŻE: Muzyka w Jedynce >>>

Pomiędzy trzecim i czwartym albumem zespół miał okazję grać w towarzystwie znakomitych gwiazd. - W czasie koncertu w Dolinie Charlotty Carlos Santana przyszedł do nas na scenę, uścisnął mi dłoń i powiedział, że moje dźwięki gitarowe są dla niego czymś absolutnie pięknym i widziałem w jego oczach błysk, którego się w życiu nie spodziewałem. Ugięły się wówczas pode mną kolana i myślałem, że nie będę w stanie dograć tego koncertu do końca - wspomina gitarzysta.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>

Kto przygotował obraz, który jest na okładce nowego albumu? Dlaczego zespół przywiązuje tak dużą uwagę do graficznej strony wydania płyty? Posłuchaj całej rozmowy.
"Rockowy Powiernik" poprowadził Marek Wiernik.
(sm/asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Carlos Santana z wrażenia zostawił w Dolinie Charlotty gitarę!

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2013 16:40
Spektakularnie, bo w strugach deszczu i przy dźwiękach gitary Carlosa Santany w sobotę chwilę przed północą zakończył się 7. Festiwal Legend Rocka w Dolinie Charlotty. Patronat nad imprezą miała radiowa Jedynka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mick Jagger - mistrz kreacji obojętny na prawdę

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2014 19:48
- Autor Philip Norman przyznaje, że ta biografia nie była autoryzowana, bo Jagger nie był zainteresowany jakąkolwiek współpracą. Muzykowi jest obojętne, co powiedzą o nim media czy specjaliści od wizerunku - biografię wokalisty The Rolling Stones recenzuje w Jedynce Zbigniew Krajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

OCN między polską i światową sceną. "Roznosi nas! Wchodzimy z nową płytą do studia"

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 18:20
- Nie jesteśmy debiutantami, którzy liczyli na zdobycie Atlantydy pierwszego dnia. Znamy swoje miejsce w szeregu, robimy swoje i idzie to w bardzo dobrym kierunku - mówił w Jedynce Maciek Wasio, lider zespołu, który od 2013 roku jest w gronie światowych artystów firmy Warner Music Group.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Organek i ukłon dla niezapomnianych tytanów muzyki

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 14:35
- Płyta "Głupi" to po wielu latach pracy na scenie mój solowy projekt. Postanowiłem nie ukrywać się za żadną inną nazwą - wyjaśnia wokalista, który gościł w "Rockowym Powierniku".
rozwiń zwiń