X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Dąbrowski jakiego nie znacie

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2014 15:39
Kolejnym gościem audycji Janusza Weissa pod hasłem "Z pamiętnika konferansjera" będzie wokalista, perkusista, kompozytor, dziennikarz, a także kierowca rajdowy - Andrzej Dąbrowski.
Andrzej Dąbrowski
Andrzej DąbrowskiFoto: Andrzej Gralewski/PR

Andrzej Dąbrowski był perkusistą najlepszych polskich grup jazzowych, m.in. Andrzeja Kurylewicza, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Krzysztofa Komedy, Włodzimierza Nahornego, Zbigniewa Namysłowskiego oraz Michała Urbaniaka. Współpracował też Urszulą Dudziak, Adamem Makowiczem, Jerzym Matuszkiewiczem i Tomaszem Stańko. Występował również z Filharmonią Krakowską oraz z Orkiestrą Polskiego Radia.

Jako wokalista jazzowy zadebiutował w roku 1965, a jako piosenkarz w latach 70. XX wieku. Do jego największych przebojów należą "Zielono mi" oraz "Do zakochania jeden krok".

Janusz Weiss sprawdza. Wcześniejsze audycje >>>

Audycja "Weiss na wakacje" towarzyszy słuchaczom Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, a o godz. 16.30 wyjaśniał problem.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

tj, pg

Zobacz więcej na temat: Andrzej Dąbrowski MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jubilat Andrzej Dąbrowski: wszystko zaczęło się od perkusji

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2014 13:49
- Akurat otwierało się w Krakowie liceum muzyczne. Zdałem egzamin na fortepian, ale profesor, który miał uczyć perkusji, zaproponował moim rodzicom, żebym przeniósł się do jego klasy, ponieważ uważał, że mam wyjątkowe poczucie rytmu - wspominał w Jedynce w dniu swoich urodzin Andrzej Dąbrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Woźniak: dzięki mnie Czesław Niemen odpoczywał

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 03:00
Znany wokalista i kompozytor zadebiutował w 1966 roku, a jego słynny przebój "Zegarmistrz światła" został nagrany w 1972 roku. W tych latach Tadeusz Woźniak prowadził również intensywne życie estradowe, o którym rozmawiał z Januszem Weissem.
rozwiń zwiń