Kombi to Łosowski

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2014 13:00
Bohaterem niedzielnej odsłony Jedynkowego cyklu "Bez tajemnic" będzie założyciel zespołu Kombi - Sławomir Łosowski.
Sławomir Łosowski podczas koncertu Lata z Radiem w 2014 roku
Sławomir Łosowski podczas koncertu Lata z Radiem w 2014 rokuFoto: Redakcja Lata z Radiem

Klawiszowiec jest twórcą największych przebojów Kombi m.in.: "Słodkiego miłego życia", "Kochać cię - za późno", "Nie ma zysku", "Przytul mnie", "Wspomnienia z pleneru", "Taniec w słońcu”, "Za ciosem cios" i "Nietykalni" . Stworzył rozpoznawalny styl i brzmienie zespołu. Do dziś modyfikuje fabryczne syntezatory w poszukiwaniu własnych dźwięków, a do pracy korzysta również z komputera Atari ST.

Obecnie Sławomir Łosowski razem z synem Tomkiem, który jest perkusistą oraz wokalistą Zbigniewem Filem tworzą zespół Kombi Łosowski. Na koncertach wykonują zarówno znane przeboje zespołu Kombi, jak i swoje nowe kompozycje - zespół przygotowuje nowy album, który planuje wydać jeszcze w tym roku.

Koncert Kombi Łosowski na trasie Lata z Radiem [WIDEO]

Ze Sławomirem Łosowskim spotkamy się w ramach cyklu "Bez tajemnic" 7-krotnie w niedzielę 24 sierpnia w godz. 16.30 a 23.00. Na rozmowę zaprasza Zbigniew Krajewski.

tj/pj

Zobacz więcej na temat: Kombi Kombi Łosowski MUZYKA

Czytaj także

Sławomir Łosowski: "Słodkiego, miłego życia" powstało w ZSRR

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 08:00
- Akurat umarł Breżniew i ogłoszono 2-tygodniową żałobę. Wstrzymano nam trasę, w związku z czym pojawiło się dużo wolnego czasu. W hotelowym pokoju miałem ze sobą instrumenty i zacząłem komponować - mówił w Jedynce założyciel zespołu Kombi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sławomir Łosowski: jako Kombi trzymamy fason

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2014 17:49
- Nie zamierzamy obniżać poprzeczki, żeby sprostać gustom czystej komercji. Gramy dla własnej przyjemności i jesteśmy szczęśliwi, że możemy to robić - mówił w radiowej Jedynce lider zespołu Kombi Łosowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenka dnia Jedynki. Kombi Łosowski "Jaki jest wolności smak"

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 17:10
Piosenki będzie można posłuchać na antenie Jedynki w piątek 1 sierpnia w "Sygnałach dnia" ok. godz. 8.05, w "Lecie z Radiem" ok. godz. 11.10, w "Muzycznej Jedynce" ok. godz. 14.10 i w "Popołudniu z Jedynką" o 17.05.
rozwiń zwiń