Przemówienia prezydentów Polski i Niemiec w radiowej Jedynce

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 13:52
W 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej prezydenci Polski i Niemiec Bronisław Komorowski i Joachim Gauck wygłoszą w Gdańsku okolicznościowe przemówienia, które będzie można usłyszeć w "popołudniu z radiową Jedynką".
Przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej na Westerplatte
Przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża odbyły się uroczystości upamiętniające 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej na Westerplatte Foto: PAP/Adam Warżawa

W poniedziałek o godz. 17 w Gdańsku prezydenci Polski i Niemiec wspólnie zapalą znicze na Cmentarzu Obrońców Westerplatte. Zabiorą też głos podczas uroczystości z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej na placu przed Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.
Komorowski i Gauck złożą także wieńce pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte.

Przed i po transmisji przemówień w "Popołudniu z radiową Jedynką" będziemy rozmawiali z Klausem Bachmanem, publicystą i politologiem, autorem wielu książek o tematyce polsko-niemieckiej.

O godz. 19.20 zaplanowany jest pokaz spektaklu filmowo-multimedialnego "Wybuch" według pomysłu Andrzeja Wajdy, którzy obejrzą prezydenci RP i RFN. O spektaklu przygotowanym przez Muzeum II Wojny Światowej opowiemy w radiowej Jedynce.

Będzie też wybuch II wojny światowej w archiwalnych dźwiękach.
Przeanalizujemy również scenę polityczną po wyborze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej. Po godz. 15. 30 gościem będzie Józef Zych z PSL.

"Popołudnie z radiową Jedynką" od poniedziałku do piatku od 15 do 20. Zapraszamty do słuchania.

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

”Sens pamięci o wojnie: aby już się nie powtórzyła”

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2012 13:16
1 września to wspomnienie osób zasłużonych dla kraju, ale i dzień namysłu nad teraźniejszością i przyszłością Polski - powiedział prezydent podczas uroczystości w Tczewie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pojednanie jeszcze się nie dokonało

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 13:28
- Proces zaczął się kilkadziesiąt lat temu, ale nie został dokończony. Co jakiś czas wybuchają polsko-niemieckie spory o historię. W niemieckich mediach pojawiają się np. filmy, które oburzają Polaków - mówił w radiowej Jedynce prof. Paweł Machcewicz dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
rozwiń zwiń