Narodowe Czytanie. Czy Sienkiewicz powtórzy sukces Fredry?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2014 08:23
Już w sobotę cała Polska czytać będzie "Potop" Henryka Sienkiewicza. W "Magazynie sztuk wszelkich" poznamy szczegóły tegorocznego Narodowego Czytania.
Henryk Sienkiewicz, foto: PAPReprodukcjaWojciech Pacewicz
Henryk Sienkiewicz, foto: PAP/Reprodukcja/Wojciech Pacewicz

O programie wydarzenia opowiedzą w Jedynce Bronisław Maj, autor scenariusza czytania w Ogrodzie Saskim w Warszawie i Halina Przebinda, reżyserka wydarzenia.

Narodowe Czytanie - "Potop" Henryka Sienkiewicza w Jedynce >>>

Gościem czwartkowego "Magazynu sztuk wszelkich" będzie także Paweł Łysak, dyrektor Teatru Powszechnego w Warszawie, który opowie o nowym sezonie, a także zapowie kolejne przedstawienia w ramach projektu Teatr Polska

Na audycję zaprasza Anna Stempniak. Zaczynamy w czwartek 4 września o godzinie 20.19.

bk/ag

Czytaj także

Andrzej Seweryn

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 13:00
Aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog. Zaliczany do grona najwybitniejszych współczesnych polskich aktorów dramatycznych. W swojej długoletniej karierze aktorskiej odnosił ogromne sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Olbrychski

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 13:01
Jeden z najbardziej rozpoznawanych polskich aktorów filmowych i teatralnych. Twórca niezapomnianych kreacji w arcydziełach kanonu kina polskiego, takich jak: Potop, Wesele, Ziemia obiecana, Panny z Wilka, Pan Tadeusz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Seniuk

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 13:02
Znakomita polska aktorka teatralna i filmowa, o niesłabnącej od ponad 30 lat popularności. Grała m.in. w Teatrze Starym w Krakowie, Ateneum, Powszechnym i Polskim w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Narodowe Czytanie. Jedenaście godzin non stop z "Potopem" w Ogrodzie Saskim

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 17:26
W sobotę 6 września w całej Polsce odbyła się trzecia edycja akcji Narodowe Czytanie, zainicjowanej przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W radiowej Jedynce prezentowaliśmy obszerne relacje z tego wydarzenia.
rozwiń zwiń