Pochwała bioróżnorodności - w obronie płazów

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 17:45
Z raportu organizacji WWF wynika, że już wkrótce może zniknąć z powierzchni Ziemi co ósmy gatunek ptaków, co czwarty ssaków oraz aż co trzeci płazów. W "Wieczorze odkrywców" powiemy, dlaczego obecność płazów w środowisku jest potrzebna.
Żaba zielona
Żaba zielonaFoto: mojepodlasie.cba.pl

Największym zagrożeniem dla bioróżnorodności jest cywilizacja - niszczenie siedlisk, nadmierna emisja dwutlenku węgla, a także nielegalny handel dziką fauną.

O korzyściach, jakie ma Ziemia z bioróżnorodności, o konieczności szczególnej ochrony płazów, których rola w środowisku jest ogromna, oraz o tym, co głównie zagraża płazom, opowie dr Joanna Bagniewska - zoolog i ekolog behawioralny, wykładowca Nottingham Trent University, finalistka światowego finału konkursu FameLab.

Na "Wieczór odkrywców" we wtorek, 9 września po godz. 21.35 zaprasza Krzysztof Michalski.

(ag/mm)

Czytaj także

Dokarmianie zwierząt. Możesz chcieć dobrze, a skończy się tragicznie

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 03:19
Czy powinno się dokarmiać zwierzęta? W jakich porach roku jest to wskazane? Specjaliści radzą, by dokarmiać, ale jedynie przy bardzo srogiej zimie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bobry zalewają pola uprawne rolnikom. Co można zrobić?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2014 14:43
Jak dowiedział się Janusz Weiss, póki co rolnicy mogą starać się o odszkodowanie i prosić o zezwolenie na zniszczenie tamy. Na przepisy, które uregulują tę kwestię jeszcze muszą poczekać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Żółwie błotne - chrońmy skarb Polesia

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2014 22:00
Polesie to kraina słynąca z pięknych lasów i licznych zbiorników wodnych. Prawdziwym skarbem tego regionu są żółwie błotne, jedyne, które żyją na wolności w naszym kraju.
rozwiń zwiń