X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Saryusz-Wolski: Rosja dąży do zwasalizowania Ukrainy

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 09:03
- To dopiero początek drogi. Jak widać, kłopoty już zaczynają się piętrzyć - tak o ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską mówił w radiowej Jedynce europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski.
Audio
  • Europoseł PO Jacek Saryusz-Wolski o umowie stowarzyszeniowej między UE a Ukrainą (Sygnały dnia/Jedynka)
Jacek Saryusz-Wolski
Jacek Saryusz-WolskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

Umowa stowarzyszeniowa zbędzie ratyfikowana jednocześnie przez Parlament Europejski i Radę Najwyższą Ukrainy. Ta historyczna chwila ma połączyć Kijów i Strasburg telemostem. Umowa, która zbliża politycznie Ukrainę do UE, integruje gospodarki obu stron, przewiduje, że Kijów przyjmie część prawa europejskiego. Zakłada również pomoc finansową dla Kijowa.

Pod koniec ubiegłego tygodnia unijny komisarz do spraw handlu Karel De Gucht uzgodnił z rosyjskim ministrem rozwoju gospodarczego Aleksiejem Ulukajewem oraz ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkinem, że wdrażanie umowy o wolnym handlu UE-Ukraina zostanie odłożone do 31 grudnia 2015 roku.

Gość radiowej Jedynki mówił, że ustalenia te nie są ostateczne. - Umowa o wolnym handlu stanowi część umowy stowarzyszeniowej. Ona miała wejść w życie 1 listopada. W tej chwili jest propozycja, by przesunąć termin wejścia jej w życie. Ale to jest dopiero propozycja i decyzja jest w rękach Rady i w rękach Parlamentu Europejskiego, które muszą wydać na to zgodę - mówił Jacek Saryusz-Wolski.

Jak dodał, komisarz Karel De Gucht powinien wyjaśnić "w oparciu o jaki mandat prowadził rozmowy". Według gościa "Sygnałów dnia" przełożenie wejścia w życie umowy handlowej odbyło się pod presją Rosji. - Racje Rosji są fałszywe. Chodzi jej o zwasalizowanie  Ukrainy i poddanie jej swoim wpływom. Sprawy handlowe są wyłącznie pretekstem - powiedział.

Europoseł i stały sprawozdawca PE do spraw Ukrainy powiedział, że zamieszanie wokół umowy handlowej pokazuje w jak trudnej sytuacji znajduje się Kijów. - Ukraina nie ma wyjścia. Musi jednocześnie walczyć o zachowanie integralności terytorialnej swojego kraju i równocześnie się reformować. Nie ma takiego luksusu, by reformy odkładać w czasie. Taka sytuacja mogłaby jedynie pogłębiać kryzys gospodarki ukraińskiej - tłumaczył polityk Platformy Obywatelskiej.

Przypomniał jednocześnie, że część Ukrainy jest okupowana przez Rosję. - Już zapominamy o tym, że Krym jest okupowany. Z jednej strony mamy rozmowy a z drugiej pełzającą inwazję - dodał.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

>>>Zapis całej rozmowy

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

(asop/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Siemoniak: Polska jest otwarta na sprzedaż broni Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 08:30
Polska nie dozbraja Ukrainy, ale minister obrony nie widziałby w tym nic dziwnego. Tomasz Siemoniak mówił w radiowej Jedynce, że niedługo będzie rozmawiał o tym ze swym ukraińskim odpowiednikiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny dzień - ratyfikacja umowy Ukraina-UE. "Nie ma decyzji o jej odłożeniu, jest propozycja"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 11:44
Wejście w życie najważniejszej części umowy, ekonomicznej, pod naciskiem Moskwy, odłożono jednak do 2016 roku. - To propozycja, a nie decyzja, powstała pod presją Rosji - tak o tej kwestii mówi Jacek Saryusz-Wolski, eurodeputowany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dowódca NATO ostrzega przed agresją Rosji: zielone ludziki widać już w Mołdawii

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 08:01
Naczelny dowódca sił NATO w Europie, gen. Philip Breedlove, ostrzega, że wiele wskazuje na to, że Rosja stosuje w Mołdawii elementy strategii wojny hybrydowej. Przypomniał, że dzięki takim działaniom udało się Moskwie oderwać Krym od Ukrainy i dodał, że NATO nie ma strategii na takie wypadki.
rozwiń zwiń