W "Niebieskim Domu" Fridy Kahlo

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2014 14:00
Budynek o charakterystycznych ścianach pomalowanych na intensywny błękit stoi w stolicy Meksyku. Całe życie spędziła w nim najsłynniejsza meksykańska malarka.
Portret Fridy Kahlo na wystawie w Niebieskim Domu
Portret Fridy Kahlo na wystawie w "Niebieskim Domu"Foto: PAP/EPA/ALEX CRUZ

Za życia Frida znana była znana przede wszystkim jako żona artysty Diega Rivery i pozostawała w jego cieniu. Pośmiertnie przewyższyła go jednak sławą. Jak dziś jest postrzegana? O tym w niedzielnej audycji "Lato z Radiem". Naszym gościem będzie mieszkająca w Meksyku  Honorata Zapaśnik, autorka książki "Ale Meksyk!".

/ Opowiemy też o Ludwice Palecie, polskiej aktorce występującej w meksykańskich telenowelach, które przyniosły jej wielką popularność. Natomiast swoje spostrzeżenia z podróży do Meksyku przedstawi dziennikarka Anna Kwiatkowska.

Na "Lato z Radiem" w niedzielę 21 sierpnia w godz. 10.00 - 13.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

tj/ag

Czytaj także

Spacer z kijkami w dolinie Muminków. Zachwyć się z nami urokami Finlandii

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2014 14:05
Zawdzięczamy jej Muminki, nordic walking, system Linux, suszarki do naczyń i Angry Birds. Finlandia znana jest jednak przede wszystkim z niesamowitego krajobrazu, na który składają się niezliczone jeziora i lasy. O bardziej i mniej znanej stronie Finlandii opowiedzieli goście "Lata z Radiem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transylwania krainą wampirów? Rozwiewamy mity na temat Rumunii

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 12:36
W Rumunii podziwiać można niesamowite widoki, zwiedzać majestatyczne zamki i unikatowe klasztory, a także zjeść fenomenalne dania z baraniny. Tymczasem wciąż kraj ten kojarzony jest przede wszystkim z legendą o hrabim Drakuli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Musaka pod Akropolem i wielkie greckie wesele na wyspach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 13:00
Jak przyznali goście "Lata z Radiem", trudno jest nie kochać Grecji i Greków. To kraj słońca, pysznego jedzenia, uczynnych ludzi i starożytnej historii. Tu nawet w czasach kryzysu wszyscy się uśmiechają. Zapraszamy do Grecji!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Amerykański sen. Supergwiazdy, weseli prezydenci i wszechwiedzący naukowcy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2014 12:50
Kraj zaskoczeń, kontrastów, genialnych pomysłów i potężnego showbiznesu - tak o Stanach Zjednoczonych mówili goście "Lata z Radiem". Sprawdź, czego nie wiedziałeś jeszcze o Amerykanach.
rozwiń zwiń