Mistrz Mowy Polskiej. Głosuj na Wiesława Molaka!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2014 13:00
Dziennikarz radiowej Jedynki jest wśród 12 kandydatów do tytułu. Nominowanymi są postacie życia publicznego, które w sposób mistrzowski posługują się językiem polskim.
Audio
  • Konkurs Mistrz Mowy Polskiej. Relacja Patryka Michalskiego (Popołudnie z Jedynką)
Wiesław Molak
Wiesław MolakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wiesław Molak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w radiowej Jedynce. Związany z Polskim Radiem od 1987 roku, od razu trafił do redakcji "Sygnałów Dnia", ale prowadził też "Lato z Radiem", a obecnie towarzyszy słuchaczom od poniedziałku do piątku podczas "Wieczornych Rozmaitości". Niezwykły głos, niezwykła kultura słowa. Laureat Chryzostoma i Złotego Mikrofonu. Wiesław Molak jest także przewodniczącym Komisji Kart Mikrofonowych, która ocenia talenty i predyspozycje adeptów sztuki radiowej. Prywatnie to zapalony kibic i wielbiciel Mazur.

Głosować można na stronie internetowej Programu www.mistrzmowy.pl i za pomocą SMS-ów.

TU można oddać głos na Wiesława Molaka >>>

Głosowanie potrwa do 27 września do godz. 24:00. Zwycięzców poznamy 29 września na Gali Finałowej XIV edycji w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Mistrz Mowy Polskiej 2013 - Tomasz Zimoch i "Jedynka dzieciom" >>>

Po raz czwarty decyzją Akademii Mistrzów Mowy Polskiej, skupiającej laureatów wszystkich poprzednich edycji, także sześć instytucji uzyskało nominacje do tytułu Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Wyróżnienie to przyznawane jest placówkom publicznym zaangażowanym w krzewienie kultury i piękna mowy ojczystej. Wśród nominowanych jest Sekcja Językowa Polskiego Radia.

Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymają tytuły Vox Populi: Mistrza Mowy Polskiej i Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Jednocześnie jury konkursu dokona wyboru trzech laureatów, nadając im tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Z kolei Akademia Mistrzów Mowy Polskiej wybierze jedną instytucję, nadając jej tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

- - -
Program Mistrz Mowy Polskiej został objęty patronatami: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka Województwa Mazowieckiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydenta Miasta Gdyni oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Sponsorem Głównym Programu jest Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. Patronat medialny objęło Polskie Radio.

(asz/ag)

Zobacz więcej na temat: język polski Wiesław Molak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Zimoch Mistrzem Mowy Polskiej, "Jedynka dzieciom" Kuźnią Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 21:28
- Byłem przekonany, że "Jedynka dzieciom" musi zostać wyróżniona, bo to cudowna audycja, która porywa zarówno dzieci, jak i tych, co mają ponad 100 lat! Ale jadąc do Lublina nie przypuszczałem, że mnie spotka takie wyróżnienie - mówi Tomasz Zimoch w Jedynce.
rozwiń zwiń