Bezradność i przerażenie, oprawca bezkarny

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 12:10
Duże gospodarstwo na uboczu z setką krów w oborze, a w drewnianym domku matka z piątką dzieci - niestety nie jest to sielankowy wiejski obrazek.
Bezradność i przerażenie, oprawca bezkarny
Foto: flickr/ European Parliament

Ich życie to nie tylko ciężka praca, ale też i ogromny strach. Boją się byłego męża i ojca, który podkrada się do nich nocami, niszczy ciągniki i maszyny rolnicze, bije krowy, a co najgorsze - grozi śmiercią członkom rodziny. Dotychczasowe interwencje policji okazały się bezskuteczne. Prokurator też nie dopatrzył się w działaniach mężczyzny "ustawowych znamion czynu zabronionego".

Reportaże w radiowej Jedynce >>>

Pani Małgorzata jest bezbronna i bezradna, a jej dzieci przerażone. Czy tak być powinno? Komu służy prawo? Tyle przecież mówi się o walce z przemocą w rodzinie.

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Anny Bogdanowicz "Życie na baczność" oraz debaty na temat przemocy w rodzinie i przeciwdziałaniu temu zjawisku, w której udział wezmą: Anna Bogdanowicz, Urszula Nowakowska - prawniczka, dyrektorka Centrum Praw Kobiet oraz autor reportaży Jakub Tarka. Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia" w czwartek 2 października o godz. 21.14 poprowadzi Jerzy Zawartka.
(asz)

Zobacz więcej na temat: Jerzy Zawartka reportaż

Czytaj także

Praca, która jest pasją i spełnieniem marzeń. Poszukiwacze ciekawego życia

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 04:10
Od marca tego roku działa portal, który pozwala poznać mentorów i spędzić dzień z przedstawicielem konkretnego zawodu. Takie doświadczenie pozwala odnaleźć swoje powołanie lub uniknąć życiowego błędu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Targ z duszą powoli umiera. Jaka będzie przyszłość Bazaru Różyckiego?

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 11:00
Agonia czy modernizacja? Przyszłość Bazaru Różyckiego jest różnie oceniana. Osoby od lat związane targiem twierdzą, że dawniej można tam było kupić wszystko, a obecnie chyli się on ku upadkowi. - Wierzę, że będzie to miejsce z duszą, widzę je oczami mojej wyobraźni - mówi Aleksandra Wasilkowska, architektka pracująca nad nową koncepcją bazaru.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dokumentalista z urodzenia. Historia zapisana na fotografiach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 11:27
Ryszard Witkowski urodził się w podwarszawskim Milanówku. Jego matka, Felicja, prowadziła tam zakład fotograficzny. Zadbała o to, by jej syn zajął się robieniem zdjęć.
rozwiń zwiń