Expose Ewy Kopacz. "Nie dziwią mnie złośliwości wygłaszane przez opozycję"

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 18:26
Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej ocenili w radiowej Jedynce expose premier Ewy Kopacz.
Audio
  • Ryszard Czarnecki, Marcin Kierwiński i Cezary Olejniczak o expose Ewy Kopacz (Jedynka/Mam swój rozum)
Premier Ewa Kopacz
Premier Ewa KopaczFoto: PAP/Radek Pietruszka

Sejm wyraził w środę wieczorem wotum zaufania rządowi Ewy Kopacz. Nowa premier w swoim expose zapowiedziała m.in. większe wydatki na obronność, kolejne przywileje dla rodziców, a także pragmatyczną politykę wobec kryzysu na Ukrainie i szybkie prace nad założeniami nowej ordynacji podatkowej.
Zdaniem gościa audycji "Mam swój rozum", polityka PiS Ryszarda Czarneckiego, w swoim wystąpieniu Ewa Kopacz bardzo starała się odciąć od swojego poprzednika Donalda Tuska. - Cztery lata spędziła w jego rządzie, z jego poręki była marszałkiem Sejmu przez trzy kolejne, przez osiem lat była bardzo ważną postacią układu władzy, a teraz mruga do Polaków, że z tym układem miała niewiele wspólnego - ocenił.
Według Cezarego Olejniczaka z SLD w expose nowej szefowej rządu zabrakło wielu ważnych kwestii, a nad wieloma problemami pani premier się "prześlizgnęła". - Z tych przyczyn nie mogliśmy tego rządu poprzeć (politycy Sojuszu głosowali w Sejmie przeciwko udzieleniu wotum zaufania nowemu gabinetowi) - podkreślił i dodał, że Sojusz Lewicy Demokratycznej będzie się uważnie przyglądał realizacji obietnic złożonych przez Kopacz.
Marcin Kierwiński z PO stwierdził, że nie dziwią go złośliwości wygłaszane przez opozycję. W jego opinii wystąpienie nowej premier było dobre i konkretne dlatego przedstawiciele opozycji mieli problem z jego zaatakowaniem w sposób merytoryczny. Zwrócił uwagę, że bardzo ważne było to, że Kopacz poprosiła politycznych rywali o 100 dni współpracy, o wniesienie się ponad politycznymi podziałami w ważnych dla kraju kwestiach.

Goście debaty "Mam swój rozum" skomentowali też "cud polityczny", czyli gest prezesa PiS w stosunku do byłego premiera. Jarosław Kaczyński podał Donaldowi Tuskowi rękę i życzył mu powodzenia.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, ktorą prowadziła Zuzanna Dąbrowska.

"Popołudnie z Jedynką" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 15.00 a 19.00. Zapraszamy!

kk,tj

>>>Zapis całej debaty

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Włodzimierz Czarzasty: nie wierzę w spełnienie obietnic złożonych przez Kopacz

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 08:56
- Wszystko co robi rząd PO można zrobić lepiej, taniej i szybciej - mówił w radiowej Jedynce szef SLD na Mazowszu Włodzimierz Czarzasty. Jego zdaniem, większość obietnic, jakie złożyła w trakcie expose premier Ewa Kopacz obliczona jest wyłącznie na zdobycie poparcia w najbliższych wyborach samorządowych, a także przyszłorocznych wyborach do Sejmu i Senatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Błaszczak: PiS jest za wcześniejszymi wyborami parlamentarnymi

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 07:54
- Rząd Ewy Kopacz jest rządem przejściowym. Za rok mają się odbyć wybory. Naszym zdaniem, te wybory powinny być przeprowadzone wcześniej. Na całym świecie, kiedy dochodzi do takiej zmiany to mamy do czynienia z wcześniejszymi wyborami - mówił w radiowej Jedynce przewodniczący klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystąpienie Ewy Kopacz. Czy plany ogłoszone w expose są realne?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 09:05
"Kilka zręcznych chwytów", "zachowała polityczny byt", "zbiór obietnic, których nie uda się spełnić" - tak o expose Ewy Kopacz mówili komentatorzy radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń