Nie tylko muzyczne tajemnice Hanny Banaszak

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 13:23
Piosenkarka jazzowa i estradowa będzie bohaterem kolejnej odsłony cyklu radiowej Jedynki "Bez tajemnic".
Audio
Hanna Banaszak w studiu Jedynki
Hanna Banaszak w studiu Jedynki Foto: PR/E. Iwanicka

Artystka w rozmowie z Izą Żukowską opowie w jakich okolicznościach powstawały jej najbardziej znane utwory. Posłuchamy także wspomnień z koncertów i anegdot dotyczących współpracy z innymi artystami.

Hanna Banaszak solową karierę rozpoczęła w 1980 roku. Współpracowała m.in. z Jeremim Przyborą, Jerzym Wasowskim, Zbigniewem Górnym, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Zrealizowała też kilka recitali telewizyjnych.

Hanna Banaszak jest również poetką, autorką tomiku wierszy pt. "Zamienię Samolubie na Szczodruchy".

Zapraszamy do słuchania kolejnych fragmentów wywiadu z Hanną Banaszak w cyklu "Bez tajemnic" przez całą sobotę 14 czerwca (co godzinę od 11.55 do 20.55) i w niedzielę 25 maja (co godzinę od 11.55 do 20.55). Będzie nam towarzyszyć jej muzyka.

tj/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Bem: "Żyj kolorowo" to moja życiowa dewiza

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 15:50
- Wielokrotnie już o tym mówiłam, że żyję kolorowo. Pod tym hasłem nie kryją się jednak tylko kolory żółty, czerwony czy zielony. Przez "kolorowo" rozumiem także czernie i szarości. Chodzi o to, żeby było barwnie - mówiła w Jedynce Ewa Bem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Monika Borzym: z twórczością Wasowskiego jestem bardzo zaprzyjaźniona

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 09:08
- Nie ukrywam, że, gdy Krzysztof Herdzin zaproponował mi zaśpiewanie jednego z utworów na płycie "Wasowski odnaleziony", skakałam z radości - mówiła w Jedynce wokalistka jazzowa Monika Borzym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hanna Banaszak rozstała się ze starym repertuarem

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2014 14:08
Jej nazwisko kojarzy nam się z takim utworami jak "Samba przed rozstaniem", "W moim magicznym domu", "Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia", czy "Ja dla pana czasu nie mam". Stanowią one jednak tylko wycinek z jej bogatej twórczości.
rozwiń zwiń