Acid Drinkers zmieniają opony z wyścigowych na żelazne

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 18:46
- Album "25 Cents for a Riff", jeśli chodzi o dźwięk jest bardzo klasyczny, nie jest sterylny czy zimny - mówi Titus, lider zespołu Acid Drinkers.
Audio
  • Titus, lider Acid Drinkers, o najnowszej płycie swojego zespołu (Eklektykon/Jedynka)
Titus, czyli Tomasz Pukacki, lider Acid Drinkers
Titus, czyli Tomasz Pukacki, lider Acid DrinkersFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Każda płyta jest pewnego rodzajem nowym otwarciem, bo kiedy do kompozycji zabiera się czterech facetów, to zawsze dochodzi do nowego otwarcia - dodaje.

Tomasz Pukacki, znany również jako Titus opowiada, że aby nagrać nową płytę Acid Drinkers musiał odłożyć na bok wszystkie inne projekty, w których bierze udział. - Spotkaliśmy się w styczniu, a ja już w czerwcu czy lipcu meldowałem ekipie "panowie, zmieńmy opony z wyścigowych na żelazne" - mówi wokalista i basista grupy.

Muzyka >>> Posłuchaj na moje.polskieradio.pl
Po zakończeniu trasy koncertowej w styczniu, Acid Drinkers zabrali się do pracy nad płytą, która potrwała do końca kwietnia. - Przyjemnie się pracowało, nie było trudności. W Acid Drinkers jest demokracja, dlatego każdy z każdym musi się liczyć, a sam album jest wypadkową naszych gustów - opowiada Tomasz Pukacki.
Titus przyznaje, że w przypadku jego zespołu każda praca nad nowym albumem jest nowym otwarciem. - Uwielbiam siadać z tymi chłopakami i na nowo rozdawać karty - mówi wokalista.

Wywiady i muzyka na kanale Polskiego Radia na YouTube >>>

Zbigniew Zegler, prowadzący audycję "Eklektykon", pytał swojego gościa, czy czasami nie ma ochoty zamiast wyruszyć w trasę, po prostu zostać w domu z rodziną. - Rock to nie jest rodzaj muzyki, tylko sposób na życie. Acid Drinkers ma priorytet grania, bo laczki i dom zawsze mogą poczekać - wyjaśnia Titus.

(sm, pg)

Czytaj także

Wojciech Gąssowski nie chciał śpiewać tej piosenki. Stała się przebojem

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 20:00
Jeden z największych przebojów w swojej karierze - "Zielone wzgórza nad Soliną" Wojciech Gąssowski zaśpiewał z zespołem Tajfuny. Choć utwór nie spodobał się muzykom nagrali go... ze strachu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oprócz Golden Life tę piosenkę śpiewał również Marek Jackowski

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 17:00
Z piosenką "Oprócz" zespół Golden Life jest bardziej kojarzony niż jej kompozytor i pierwszy wykonawca. - Marek sam przyznał, że wykonaliśmy ją lepiej od niego. Było to dla nas największym uznaniem. Jednak tantiemy przypadły jemu - mówił wokalista zespołu Golden Life Adam Wolski w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

SuperSTARcie Moniki Borzym: utożsamiam się rockandrollowcami

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 19:00
- Mają bardzo wiele wspólnego z jazzmanami, których miłość do muzyki również nie narodziła się na salonach. Powstała z potrzeby wolności i buntu - tłumaczyła w "Muzycznej Jedynce" Monika Borzym, która w pierwszym odcinku SuperSTARcia wykonała utwór zespołu Steppenwolf pt. "Born to be Wild".
rozwiń zwiń